Másfél perc alatt visszajöttek kétgólos hátrányból, majd két piros lappal mégis megpecsételődött a sorsuk

Niall Carson/PA Images via Getty Images

Elképesztő fordukatok után esett ki Örményország a Nemzetek Ligája B divíziójából, miután 3-2-re kikapott Írországban.

Hajrában kapott góllal estek el a Nemzetek Ligája négyes döntőjétől Cristiano Ronaldóék
Portugáliának elég lett volna egy döntetlen is a csoportgyőzelemhez, de a 88. percben megkapták a mérkőzés egyetlen gólját.

A bentmaradásért pályára lépő hazai csapat kényelmes 2-0-s előnyt dolgozott ki, amellyel sokáig biztonságban is volt az együttes. Csakhogy a 71. percben Artak Dasjan egy kapufáról visszapattanó lövést bebombázott az ír kapuba.

Nem kellett sokat várni a következőre sem, egy pocsékul keresztbe gurított passzt elcsent a 22 éves Eduard Spertsjan és sokak meglepetésére távolról is kapura lőtt. Talán Gavin Bazunu kapus is kicsit mellé nyúlt, de tény, hogy a labda utat talált a hálóba, így másfél perc leforgása alatt egalizált az örmény válogatott és már csak egy gólra volt szüksége a bentmaradás kiharcolásához, amivel az íreket ejtette volna ki.

Azonban újabb fordulat állt be a mérkőzésbe, a hajrában ugyanis a VAR segítségével tizenegyest ítélt a szlovén Rade Obranovic játékvezető. Ez kiverte a biztosítékot a vendégeknél, Hovhannes Hambardzumjan olyan hevesen reklamált, hogy pillanatok alatt kapott két sárga lapot, míg a kezezésért az első gólt szerző Dasjan is sárga lapot kapott, akinek viszont volt már egy korábbról. A megítélt büntetőt Robbie Brady értékesítette.

Örményország így aztán kiesett a B divízióból, a szurkolók pedig az UEFA-t, illetve Obranovic bírót szidták a lefújást követően.

Eredmények – Nemzetek Ligája, 6. forduló

A divízió:
2. csoport:
Portugália-Spanyolország 0-1 (0-0)
Svájc-Csehország 2-1 (2-1)

A végeredmény: 1. Spanyolország 11 pont, 2. Portugália 10, 3. Svájc 9, 4. (és kiesett) Csehország 4

B divízió:
1. csoport:
Ukrajna-Skócia 0-0
Írország-Örményország 3-2 (1-0)

A végeredmény: 1. (és feljutott) Skócia 13 pont, 2. Ukrajna 11, 3. Írország 7, 4. (és kiesett) Örményország 3

2. csoport:
Albánia-Izland 1-1 (1-0)
A végeredmény: 1. (és feljutott) Izrael 8 pont, 2. Izland 4, 3. Albánia 2
(Eredetileg ebben a csoportban szerepelt volna az ukrajnai háború miatt kizárt Oroszország.)

4. csoport:
Norvégia-Szerbia 0-2 (0-1)
Svédország-Szlovénia 1-1 (1-1)
A végeredmény: 1. (és feljutott) Szerbia 13 pont, 2. Norvégia 10, 3. Szlovénia 6, 4. (és kiesett) Svédország 4

C divízió:
2. csoport:
Görögország – Észak-Írország 3-1 (1-1)
Koszovó-Ciprus 5-1 (2-0)

A végeredmény: 1. (és feljutott) Görögország 15 pont, 2. Koszovó 9, 3. Észak-Írország 5 (7-10), 4. (és kiesett) Ciprus 5 (4-12)