A 19 éves szupertheteség fantasztikus gólt lőtt a válogatottban

Az elmúlt években több kimagasló támadót is kinevelt a Red Bull köteléképe tartozó Salzburg labdarúgócsapata, amelynek legújabb csillaga, Benjamin Sesko a válogatottban bizonyította tehetségét.

A Nemzetek Ligája B divíziójában szereplő Szlovénia a bentmaradásért lépett pályára Svédországban szerdán, a zárófordulóban. A 28. percben Petar Stojanovic hosszúnak tűnő átadását váratlanul kapásból ellőtte Sesko, amiből így hatalmas gól született.

A 19 éves Sesko tizenötödik mérkőzését játssza a válogatottban, ez volt a negyedik gólja. Klubjában 13 tétmérkőzésen 5 gólnál és két gólpassznál jár már, szakértők szerint ő lesz a következő nagy fogás a topligák élcsapatainál.

Cikkünk megjelenésekor még tartott a mérkőzés, félidőben 1-1 volt az állás, ami később a végeredménynek bizonyult, így Svédország utolsó helyen zárta a csoportot és kiesett a C divízióba.