Spanyolországban vezet Kassai

Ő bíráskodik az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján, a Valencia és a svájci FC Basel mérkőzésén.

Kassai Viktor is szerepet kap az Európa Liga negyeddöntőjében, az első számú magyar játékvezető a spanyol Valencia és a svájci FC Basel összecsapáson működik közre. Munkáját Ring György és Tóth II Vencel segíti az alapvonal mellett.

A nyári, brazíliai világbajnokságról lemaradó Kassai az Európa Liga mostani idényében a francia Nice és a ciprusi Apollon (1-0) mérkőzését vezette tavaly augusztusban. A Valenciának 2010-ben egy Manchester United elleni, hazai Bajnokok Ligája-csoportmeccset vezetett (0-1), a Baselnek 2011-ben a portugál Benfica elleni hazai 0-2-t, valamint a lengyel Wisla elleni idegenbeli 3-1-es UEFA Kupa-csoportmeccset fújta – írja a digisport.hu.

A mostani párharc első meccsén a Basel hazai pályán, zárt kapuk mögött 3-0-ra nyert, így nagy lépést tett a továbbjutás felé. A svájciakat azért büntette az UEFA, mert szurkolói botrányt csináltak Gulácsi Péter csapata, az osztrák Salzburg otthonában.