Isztambulban a hó győzött

A szűnni nem akaró havazás miatt félbeszakadt a Galatasaray és a Juventus BL-meccse.

A Bajnokok Ligája utolsó, hatodik fordulójának keddi játéknapján, az A-csoportban a Manchester United és a Bayer Leverkusen is győzött, így mindkét együttes továbbjutott.

A B-csoportban szerdán dőlhet el, hogy a Juventus vagy a Galatasaray jut tovább a Real Madrid mellett. A keddi, isztambuli meccset gyenge havazásban kezdődött, de ez a 25. percre jégesővé, majd hózáporrá változott, így a portugál Proenca játékvezető a 34. percben az öltözőbe parancsolta a játékosokat. Kétszer ugyan visszatért ellenőrizni a helyzetet, de végül húsz perc várakozás után úgy döntött, ilyen irreális körülmények között nem lehet folytatni az összecsapást. A találkozót szerdán 13 órától a 31. perctől folytatják.

A Real Madrid eközben simán nyert Koppenhágában. A szünet után Cristiano Ronaldo is betalált, és még az is belefért, hogy kihagyott egy büntetőt.

A C-csoportban a Benfica hiába verte a Paris Saint-Germaint, mert végül jobb egymás elleni mutatójának köszönhetően az Olimpiakosz lépett a nyolcaddöntőbe. A görögök a belga Anderlecht ellen győztek, érdekesség, hogy a meccsen három piros lap volt.

A D-csoportban az utolsó körre már minden fontos kérdés eldőlt, a továbbjutó Bayern München és a Manchester City meccse csak a csoport első helyéről volt hivatott dönteni. Miután a címvédő idegenben 3-1-re nyert, így az angolok nagyon nehéz feladat előtt álltak. Főleg úgy, hogy negyedóra után a németek már 2-0-ra vezettek, ám a vendégek innen is fordítani tudtak, de a 3-2-es bravúrral is csupán másodikként mentek tovább. A Bayern 24 veretlen meccs után kapott ki.

Bajnokok Ligája, 6. (utolsó) forduló

A-csoport

Manchester United (angol) – Sahtar Donyeck (ukrán) 1-0 (0-0)

Real Sociedad (spanyol) – Bayer Leverkusen (német) 0-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Manchester United 14 pont, 2. Bayer Leverkusen 10 pont, 3. Sahtar Donyeck 8 pont, 4. Real Sociedad 1 pont

B-csoport

Galatasaray (török) – Juventus (olasz) 0-0 – a 34. percben félbeszakadt

FC Köbenhavn (dán) – Real Madrid (spanyol) 0-2 (0-0)

A csoport állása: 1. Real Madrid 16 pont, 2. Juventus 6 pont, 3. Galatasaray 4 pont, 4. FC Köbenhavn 4 pont

C-csoport

Benfica (portugál) – Paris Saint-Germain (francia) 2-1 (1-1)

Olimpiakosz (görög) – Anderlecht (belga) 3-1 (1-1)

A csoport végeredménye: 1. Paris Saint-Germain 13 pont, 2. Olimpiakosz 10 pont, 3. Benfica 10 pont, 4. Anderlecht 1 pont

D-csoport

Bayern München (német) – Manchester City (angol) 2-3 (2-1)

Viktoria Plzen (cseh) – CSZKA Moszkva (orosz) 2-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Bayern München 15 pont, 2. Manchester City 15 pont, 3. Viktoria Plzen 3 pont, 4. CSZKA Moszkva 3 pont

A szerdai program

E-csoport

FC Schalke 04 (német) – FC Basel (svájci)

Chelsea (angol) – Steaua Bucuresti (román)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Chelsea 9 pont, 2. FC Basel 8 pont, 3. Schalke 7 pont, 4. Steaua Bucuresti 3 pont

F-csoport

Olympique Marseille (francia) – Borussia Dortmund (német)

Napoli (olasz) – Arsenal (angol)

Az állás: 1. Arsenal 12 pont, 2. Dortmund 9 pont (9-5), 3. Napoli 9 pont (8-9), 4. Olympique Marseille 0 pont