A Vasas telel az élen az NB II-ben

2014. 11. 22. 15:02

Gyűjtőcikkünkben az NB II utolsó őszi fordulójának összes jegyzőkönyve megtekinthető!

Hét mérkőzést rendeznek szombaton az NB II 15. fordulójában, ezzel zárul az idei naptári évben a másodosztály küzdelem-sorozata.

A kiesőhelyen álló Siófok némi meglepetésre – Daru Bence remek egyéni akciójának köszönhetően – villámgyorsan vezetést szerzett a bajnoki címre hajtó Gyirmót ellen, de a vendég győriek két közeli találattal kisvártatva fordítottak. A vártnál sokkal jobb meccset játszottak a csapatok a dermesztő balatoni hidegben, néptelen lelátók előtt, hiszen a házigazdák a szünet előtt Ivancsics szépségdíjas szabadrúgásával egyenlítettek, majd Hajba Tamás utánrúgásért piros lapot kapott. A második félidőre is jutott egy kiállítás, ez is gyirmóti oldalon, de gól már nem született, de a második és a hátulról második helyezett meccsén a döntetlen így is meglepetés.

Bár a Békéscsaba hosszú győzelmi sorozata egy héttel ezelőtt megszakadt, most mégis úgy utazott Ceglédre, hogy sikere esetén a dobogón – sőt akár a tabella élén is – telelhet. Ennek megfelelően negyed óra elteltével – két közeli góllal – már kettővel vezetett a kiesés ellen küzdő házigazdák ellen, majd a meccs vége felé Bagi István is betalált, ezzel fölényessé vált a viharsarkiak sikere.

A Gyulán játszó Szeged-Grosics sok helyzetet kidolgozott a Szigetszentmiklós ellen, de mindegyiket kihagyta, és ahogy lenni szokott, ez megbosszulta magát, és a ritka vendéglehetőségek egyike góllal zárult. A 74. percben hiába egyenlítettek a házigazdák, a játékvezető les miatt – tévesen – érvénytelenítette a találatot. A legvégén emberhátrányba kerültek a vendégek, ennek ellenére megőrizték egygólos előnyüket, és a Magyar Kupa után a bajnokságban is nyertek a Szeged-Grosics ellen.

A Szolnok úgy járt, mint a Siófok: előbb vezetést szerzett, majd hátrányba került, de a hajrában egyenlített a Soroksár ellen, így ennek a meccsnek is 2-2 lett a vége.

A sereghajtó Balmazújváros a múlt héten szerezte meg idénybeli első győzelmét, és a vezetőedzőjét, Supka Attilát eltiltás miatt nélkülöző Sopron otthonában a másodikra hajtott. A 16. percben a rutinos Belényesi Miklós a keresztlécre lőtte a tizenegyest, a visszapattantó pedig a kapu mellé lőtte, de egy perccel később Pintér Norbert akcióból mégis megszerezte a vezetést a vendégcsapat. A szünet után újult erővel próbálkozott volna az SVSE, de Csábi Mihályt kiállította a játékvezető. A hajrában eldöntötte a meccset a Balmaz, hiszen Batizi Pócsi is betalált.

A Zalaegerszeg és a Kaposvár nyugati rangadóira a közelmúltban még az élvonalban került sor, most viszont mindketten az NB II középmezőnyéhez tartoznak. A ZTE tizenegyesből került előnybe, majd Fejős találatával egyenlítettek a somogyiak, ám Babati jóvoltából mégis a hazaiak mehettek a szünetre vezetéssel. A második félidő sok sárga lapot hozott, de gólt nem, így Lendvai Miklós megszerezte első győzelmét a legújabb zalaegerszegi vezetőedzői időszakában.

Az őszi szezon utolsó meccse stílszerűen a Mezőkövesd és a Vasas rangadója volt, nem akármilyen téttel: aki nyer, a tabella élén telelhet, döntetlen esetén viszont a Békéscsaba marad az első helyen. A borsodiak már a harmadik percben tizenegyeshez jutottak, de Hermány Bence kivédte a lövést, ám hat perccel később Máté János 15 méterről ellőtt labdája a vendégek kapujában landolt. Az első félidő folytatásában, illetve a szünet után is számos nagy lehetőségük volt a borsodiaknak, a 69. percben Remili révén mégis egyenlített a Vasas, sőt három perccel később Lázok Jánosnak köszönhetően a vezetést is átvette. A hajrában már nem született gól, úgyhogy az angyalföldiek töltik az élen a téli szünetet.

NB II, 15. forduló

Mezőkövesd-Zsóry FC – Vasas FC 1-2 (1-0)

Mezőkövesd, 3000 néző. Játékvezető: Solymosi

Mezőkövesd: Kunsági – Búrány, Csató, Szeles, Hegedűs Cs. – Tajthy (Baracskai, 83.), Hegedűs D., Takács P., Molnár G. – Máté J. (Pantovics, 54.), Balajti (Menougong, 70.). Edző: Tóth László

Vasas: Hermány – Preklet, Grúz, Tamás L. (Nagy T., 65.), Görgényi – Lázok (Menyhárt, 90.), Gál M., Berecz, Remili – Ádám M. (Hajdú N., 80.), Ferenczi I. Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Máté J. (9.), illetve Remili (69.), Lázok (72.)

Soproni VSE-GYSEV – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-2 (0-1)

Sopron, 600 néző. Játékvezető: Molnár A.

SVSE: Halasi – Csábi, Baranyai, Bobál D., Szabó L. – Pintér A. (Pados, 84.), Deme, Erdélyi (Horváth A., a szünetben) – Horváth P., Pető (Fazakas, 54.), Eszlátyi. Megbízott edző: Somogyi Csaba

Balmazújváros: Perger – Vachtler, Szatmári, Papp F., Bokros – Kiss L. (Sigér Á., 80.), Sigér D. – Angyal (Kondás K., 57.), Batizi-Pócsi, Pintér N. – Belényesi (Kállai, 74.). Edző: Szabó János

Gólszerzők: Pintér N. (17.), Batizi-Pócsi (82.)

Kiállítva: Csábi M. (49.)

Zalaegerszegi TE FC – Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (2-1)

Zalaegerszeg, 1200 néző. Játékvezető: Böcskei

ZTE: Szappanos – Króner, Forgács, Fodor M., Farkas N. – Horváth A., Simonfalvi, Szőllősi F. (Károly B., 74.), Babati (Kocsis A., 90.) – Délczeg, Bailo (Bíró, 78.). Edző: Lendvai Miklós

Kaposvár: Rusák – Kovács O., Vermes, Földes, Lakatos – Kiss M. (Hadaró, 23.), Zsdrál, Dominic, Nagy K. – Király V. (Karacs, 65.), Fejős (Kozics, 79.). Edző: Márton Gábor

Gólszerzők: Délczeg (tizenegyesből 12.), Babati (41.), illetve Fejős (29.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-1 (0-0)

Gyula, 300 néző. Játékvezető: Nazsa

Szeged-Grosics: Belecsan – Szabó P. (Germán, 58.), Markovics, Tóth B., Mészáros M. – Máté P., Zelenyánszki, Kéri, Hegedűs E. (Pászka, a szünetben) – Fitos (Manga, 67.), Oláh L. Edző: Nyilas Elek

SzTK: Sánta – Puskás G., Kornis, Tóth F., Pollák (Benkő-Bíró, a szünetben) – Barna Zs., Kvekveskiri, Bonifert (Hevesi-Tóth, 67.), Szepessy – Kollega (Szini, 80.), Fekete Á. Edző: Székely Tibor

Gólszerző: Bonifert (56.)

Kiállítva: Fekete Á. (90.)

Ceglédi VSE – Békéscsaba 1912 Előre FC 0-3 (0-2)

Cegléd, játékvezető: Botló

CVSE: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Szala – Markó (Kormos, 70.), Dóczi, Koncz, Farkas I. (Majoros, 31.) – Szabó D. (Alex, 63.), Koós. Edző: Szabó István

Békéscsaba: Póser – Balogh M., Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Király P., Borbély, Bagi, Birtalan (Berki P., 79.) – Kertész (Balázs R., 89.), Szilágyi (Lőrinczy, 82.). Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Király P. (9.), Szilágyi (14.), Bagi (78.)

Soroksár SC – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 2-2 (1-1)

Soroksár, játékvezető: Kovács J. Z.

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur P., Farkas A., Tóbiás – Szabó R. (Pál A., 55.), Lannert, Lisztes (Balaskó, 78.), Péter A. – Nyilas E., Lovrencsics B. (Kincses, 66.). Edző: Varga Attila

Szolnok: Pokorni – Antal G., Vári, Mile, Fritz – Rokszin, Kenderes, Lengyel B. (Mundi, 69.), Zvara (Galambos, 72.) – B. Tóth, Zsolnai (Tóth B., 53.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Péter A. (21.), Lovrencsics B. (53.), illetve Vári (19., 83.)

FGSZ Siófok – Gyirmót FC 2-2 (2-2)

Siófok, játékvezető: Oláh G.

Siófok: Tajti – Gubicza, Kovács J., Futó (Horváth B., 85.), Szilvási – Gárdos A., Vass M., Ivancsics, Peszmeg, Papp M. (Kozma, 72.) – Daru. Edző: László András

Gyirmót: Somogyi (Deli, a szünetben) – Hajba, Lázár P., Balog Z. (Présinger, 87.), Nagy S. – Madarász, Papp K. – Cseri, Magasföldi, Beliczky – Oross (Graszl, 61.). Edző: Sisa Tibor

Gólszerzők: Daru (3.), Ivancsics (43.), illetve Lázár P. (16.), Magasföldi (20.)

Kiállítva: Hajba (45+2.), Lázár P. (79.)

Pénteken játszották

Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 2-2 (1-1)

Csákvár, 400 néző. Játékvezető: Takács J.

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Sötét, Kocsis G., Hajdú S., Köntös – Molnár T., Bakos Sz., Domján (Mihály D., a szünetben), Horváth R. (Varga Z., 73.), Gajdos Zs. Edző: Toldi Gábor

Ajka: Jánosa – Köles, Pákai, Zámbó, Horváth L. – Németh L. (Kalász, 90.), Varga G. (Lattenstein, 70.), Gunther – Merk, Sowunmi, Major N. Edző: Zoran Kuntics

Gólszerzők: Gajdos Zs. (34., 65. – az elsőt tizenegyesből), illetve Sötét (öngól 24.), Sowunmi (58.)