Oda a bajnokcsapat veretlensége

NB II: a BKV megverte a Puskást, a Szeged kikapott Újpesten, a Sopron pedig nagyot bukott Kaposváron.

Az NB I-es tagságát nyugati bajnokként egy hete biztosító Puskás Akadémia elszenvedte első vereségét a jelenlegi idényben: a felcsúti csapat 2-1-re kapott ki vasárnap a BKV Előre vendégeként az NB II 27. fordulójában. A remek tavaszt produkáló Sopron nagy meglepetésre kikapott a Kaposvár II vendégeként.

A Rangadó.hu állandó szakértője, az Újpest egykori válogatott játékosa és edzője, Herédi Attila a helyszínen tekintette meg a Szigetszentmiklós–Kozármisleny (1-1) mérkőzést, amelyről részletes elemzéssel is szolgált:

Nagyon jó meccs volt! A két csapat játékán látszott, hogy kinek kell nagyon a pont. Sokkal pörgősebben, agresszívebben, sok ütközést vállalva futballozott az SzTK, amely csapatként is sokkal jobban nézett ki. Ha a szünetben három-négy góllal vezet, egy szót sem szólhatott volna senki. Kvekveskiri kihagyott egy tizenegyest, Fekete Ádámnak és Urbán Gábornak is volt olyan ziccere, amikor csak a kapussal állt szemben, mégis hibázott. Nagy szerencséje volt a Kozármislenynek, hogy ezeket megúszta, ráadásul Frőhlich jóvoltából megszerezte a vezetést, amit a lefújás előtt Urbán kiegyenlített.

Le a kalappal a hazaiak előtt, mert hatalmas tempót diktáltak. Huszonöt percig csak elvétve volt a labda a vendégeknél. Nagyon jól játszott a Szigetszentmiklós, az alapfelállása négy-négy-kettő volt, ami kettő-négy-négybe ment át, amikor náluk volt a labda. Taktikailag ezt úgy oldotta meg a vendégcsapat, hogy szinte három belsővédővel játszott. A második félidő hasonlóan folytatódott. A házigazda ki akarta csikarni a három pontot, és mindent megtettek érte, hogy sikerüljön. A baranyaiak tudatosan játszottak kontrára, mert a Pest megyeiek megkockáztatták a nagyon támadó, kinyíló játékot. Nem esett több gól, pedig voltak nagy helyzetek mindkét oldalon. Vannak ilyen meccsek, amikor a támadóbb, kezdeményezőbb csapatnak nem sikerül begyűjtenie a kidolgozott helyzetek alapján megérdemelt három pontot. Az SzTK mindent elkövetett, hogy nyerjen, de csak saját magukat okolhatja, amiért nem sikerült.

NB II, 27. forduló

Nyugati-csoport

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Kozármisleny SE 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Urbán (44.), illetve Frőhlich (35.)

Kiállítva: Barna Zs. (91.)

Kaposvári Rákóczi II – SVSE-GYSEV-Goldschmidt 3-1 (0-0)

Gólszerzők: Haruna (57., 92.), Zámbó (82.), illetve Gaál B. (74.)

BKV Előre – Puskás Akadémia FC 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Molnár M. (25.), Eszlátyi (68.), illetve Szakály D. (27.)

Szombaton játszották

Zalaegerszegi TE FC – Aqvital-Publo Csákvári TK 4-0 (3-0)

FC Tatabánya – Győri ETO FC II 3-0 (2-0)

FC Ajka – Szombathelyi Haladás II 3-0 (2-0)

Veszprém FC – Bajai LSE 3-0 (1-0)

Gyirmót FC – MVM Paks II 3-0 (1-0)

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia 67 pont (már bajnok), 2. Kozármisleny 58 pont, 3. Gyirmót 53 pont

Keleti-csoport

Újpest FC B – Szeged 2011 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Zamostny (44., 83.), illetve Markovics (85.)

Kiállítva: Toricska (67.)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Kazincbarcikai BSC FC 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Demjén (45.), illetve Vólent (33.)

Restart-Ceglédi VSE – Ferencvárosi TC II 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Szkunc (47.), illetve Koncz (öngól 87.)

Orosháza FC – Vasas FC 4-1 (2-0)

DVSC-DEAC – Békéscsabai Előre 1912 SE 1-1 (0-0)

Bp. Honvéd-MFA – Nyíregyháza Spartacus 0-3 (0-1)

Putnok VSE – Mezőkövesd-Zsóry SE 2-3 (2-1)

Az élcsoport: 1. Mezőkövesd 55 pont (28 mérkőzés), 2. Békéscsaba 52 pont (29 mérkőzés), 3. Vasas 49 pont (28 mérkőzés)