Csúnyán pofára esett a Vasas

Az angyalföldiek 4-1-re kikaptak Orosházán az NB II Keleti-csoportjának 27. fordulójában.

Sokáig képtelen volt ziccerbe kerülni a házigazda ZTE az osztályozós helyért küzdő Csákvár ellen, aztán az első zalai helyzetből gól lett: a 31. percben Kocsárdi Gergely beívelését követően Seye fejelt a kapuba tíz méterről (1-0).

A 37. percben a csákvári tizenhatos előtt kezezés miatt szabadrúgást lőhetett a ZTE, amit Grbics remekül tekert a kapuba (2-0). A 44. percben Grbics szöglete után Seye érkezett a rövid saroknál, és tetszetősen csúsztatott fejjel a léc alá (3-0). A második felvonásban, a meccs utolsó percében Darko Pavicsevics értékesítette a sokadik helyzetét (4-0).

A három találaton kívül is voltak nagy helyzetei a hazai csapatnak, amely a második félidőben is elpuskázott néhány lehetőséget, mégis magabiztosan nyert.

A nyugati riválisok közül a Tatabánya, az Ajka és a Gyirmót is meggyőző fölénnyel győzött aktuális riválisa ellen.

Keleten a következő félmondat olvasható a kazincbarcikai klub hivatalos honlapjának egyik cikkében: „az Orosháza biztosan nem fog megszakadni, hiszen a hírek szerint az önkormányzat nem támogatná az egycsoportos NB II-t.” Ennek megfelelően a kisebbik békési csapat nagyon gyenge tavaszt produkál, és az osztályozó nélküli bennmaradást jelentő téli helyezés után most már az osztályozó nélküli kiesés vár az együttesre. Nos, ehhez az ellenfélhez látogatott most az a Vasas, amely elvileg az NB I-ben való feljutásért küzd. Illetve küzdött, mert szombat délutáni kínos, 4-1-es vereségével elszálltak az esélyei. Tóth Dániel mesterhármast ért el, az angyalföldieknél pedig bizonyosodott az, ami már télen is nyilvánvaló volt: nagy hibát követett el a német tulajdonos, amikor kirúgta a sikeredzőt, Szapor Gábort.

A Mezőkövesd 2-0-s hátrányba került megyei riválisa, a Putnok otthonában, de sikerült fordítania, így megerősítette első helyét a tabellán. A Békéscsaba nem tudott győzni, sőt egy pontot is csak a 94. percben volt képes megmenteni, a Nyíregyháza viszont simán nyert.

NB II, 27. forduló

Nyugati-csoport

Zalaegerszegi TE FC – Aqvital-Publo Csákvári TK 4-0 (3-0)

Gólszerzők: Seye (31., 44.), Grbics (37.), D. Pavicsevics (90.)

FC Tatabánya – Győri ETO FC II 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Weitner (2.), Törtei (11.), Kis Sz. (69.)

FC Ajka – Szombathelyi Haladás II 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Gunther (3.), Szabó L. (7.), Pákai (76.)

Veszprém FC – Bajai LSE 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Homma (23., 52.), Bosnjak (89.)

Gyirmót FC – MVM Paks II 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Magasföldi (24.), Tóth N. (65.), Hajba (88.)

Vasárnap játsszák

18 óra: Szigetszentmiklósi TK-Erima – Kozármisleny SE

18 óra: Kaposvári Rákóczi II – SVSE-GYSEV-Goldschmidt

18 óra: BKV Előre – Puskás Akadémia FC

Keleti-csoport

Orosháza FC – Vasas FC 4-1 (2-0)

Gólszerzők: Tóth D. (14., 40., 76.), Bernát (88.), illetve Cseke (90.)

DVSC-DEAC – Békéscsabai Előre 1912 SE 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Engel (68.), illetve Randelovics (94.)

Bp. Honvéd-MFA – Nyíregyháza Spartacus 0-3 (0-1)

Gólszerzők: Remes (öngól 9.), Bárányos (55.), Bajzát (65.)

Putnok VSE – Mezőkövesd-Zsóry SE 2-3 (2-1)

Gólszerzők: Illés R. (6.), Pavlov (18.), illetve Bognár I. (27., 51.), Petneházi (65.)

18 óra: Újpest FC B – Szeged 2011

18 óra: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Kazincbarcikai BSC FC

18 óra: Restart-Ceglédi VSE – Ferencvárosi TC II