Felcsúti fiatalok góljai Mezőkövesden

Hudák és Barcsay találatával győzött a Puskás Akadémia a másodosztály élcsapatának otthonában.

A másodosztály egyik élcsapata, a Mezőkövesd vendégeként játszott felkészülési mérkőzést szerdán a Puskás Akadémia.

A kilencedik percben Kunsági tolta szögletre a labdát egy felcsúti próbálkozás után, majd a túloldalon Lukács Raymond lövését Danilovics ütötte ki. A 14. percben Harsányi remek beadását követően Hudk talált a hazai kapuba (0-1). A 23. percben egy távoli szabadrúgás után Hegedűs Dávid fejese csak centikkel kerülte el a vendégkaput. A 36. percben Baracskai 18 méteres szabadrúgása után a felcsútiak kapusának nagyot kellett nyújtóznia. A szöglet után Lukács közelről a kapu fölé bombázott. A 39. percben Bajzát Péter lövését fogta a vendégek hálóőre. A szünet előtt Hegedűs Dávid a keresztlécet találta el, és ugyanez a hatvanadik percben is megtörtént.

A hetvenedikben Harsányi lövését Dombó Dávid a jobb alsó sarok elől ütötte ki. Két perc elteltével Hudák indította Harsányit, majd Kleinheisler csúsztatta a labdát az üres kapu mellé. Ebben az időszakban felpörgött a mérkőzés, mindkét csapat előtt adódtak nagy lehetőségek. A 85. percben Harsányi indult meg egy hosszú labdára, de Dombó időben kijött a kapujából és bedobásra mentett. A végén egy vendégszögletből a csereként beállt Barcsay Márk szerezte a vendégek második találatát (0-2) – tudósított az onlajnok.com.

Mezőkövesd-Zsóry – Puskás Akadémia 0-2 (0-1)

Mezőkövesd, 200 néző. Játékvezető: Kátai

Mezőkövesd: Kunsági – Hegedűs Cs., Gengeliczki, Dvorschák, Baracskai – Hegedűs D., Takács P., Tajthy, Molnár G. – Bajzát, Lukács R. Cserék: Dombó, Szeles, Máté J., Csirmaz, Medgyes, Búrány. Edző: Tóth László

Puskás FC: Danilovics – Koronczi, Tar Zs., Vasziczku, Fabio – Zsótér, Kleinheisler, Makrai, Hudák – Harsányi, Fiola. Cserék: Zima, Gohér, Barcsay. Edző: Benczés Miklós

Gólszerzők: Hudák (14.), Barcsay (88.)