Nyolc néző volt Siófokon, öt gól lőtt a Videoton

Gyűjtőcikkünkben a hatodik forduló összes keddi jegyzőkönyve megtekinthető!

Az élvonalban újonc Nyíregyháza jól kezdett a másodosztályú Szolnok ellen, és már a negyedik percben vezetést szerzett: Molnár Marcell passza után Pekár László lőtt a kapuba. A folytatásban, és a szünet után is a hazai csapat támadásai jellemezték a meccset. A 62. percben az egyik asszisztens, Berettyán Péter elcsúszott, kificamodott a bokája, ezért nem tudta folytatni a meccset, a helyére a negyedik játékvezető állt be.

Az NB II alsóházában tanyázó Ajka az első félidőben nagy meglepetésre vezetést szerzett az élvonalban listavezető Videoton ellen: a hazaiak első komoly támadását Kalász váltotta gólra. Később Weitner révén a keresztlécet is eltalálták, de a fehérváriak előbb egyenlítettek, majd az első félidő legvégén a vezetést is átvették. A második felvonás újabb három Vidi-gólt hozott, így a vendégek sikere fölényessé vált.

A Szeged már nem juthatott tovább, a DVSC pedig már a múlt héten kiharcolta a legjobb 16 közé kerülést. A két csapat számára tehát nem volt igazán tétje a találkozónak, ám a hajdúságiak kijelentették, mindenképpen szeretnének a csoport élén végezni, ezt pedig egy győzelemmel lehetett biztosítani. A siker nem is maradt el, a fiatal, tehetséges futballistákkal teletűzdelt Loki magabiztosan, négy góllal nyert Gyulán – írja a klub honlapja.

A H-csoportban a Puskás Akadémia hazai pályán 3-1-re kapott ki a másodosztályú Soroksártól. A mérkőzésnek már nem volt tétje, mindkét csapat búcsúzott a további küzdelmektől. Horváth András duplájával 2-0-ra verte a Sopron a Siófokot – az onlajnok.com tudósítása alapján nyolc néző volt kíváncsi a G-csoport találkozójára. A csoport másik mérkőzésén a Szombathelyi Haladás 2-1-es sikert aratott a Lombard Pápa ellen, így csoportlesőként jutott tovább, a második helyet pedig ezzel a Sopron szerezte meg.

Az NB II-ben a kiesés ellen küzdő Csákvár a közelmúltban bravúros döntetlent ért el a Gyirmót otthonában, most viszont nem sikerült a pontszerzés, mert a győriek négy góllal győztek. A Kecskemét legyőzte a Békéscsabát, ennek ellenére a viharsarkiak jutottak tovább, az alföldiek nem. Az A-csoportban a Diósgyőr kihagyott egy tizenegyest, ám így is két góllal győzött a Cegléd ellen, és másodikként lépett tovább a Nyíregyháza mögött.

A késő délutáni találkozók közül a Pécs–Szigetszentmiklós összecsapás 1-1-es döntetlennel zárult, így a H-csoportot utóbbi együttes nyerte, míg a Pécs ugyanannyi ponttal, de rosszabb gólkülönbséggel a második helyen lépett tovább. A nap utolsó mérkőzésén a C-csoport két továbbjutója, az MTK és a Dunaújváros csapott össze; a találkozó előtt a kék-fehérek 12 ponttal álltak, míg a DPASE 13 pontjával vezetett, azonban az MTK idegenben 2-1-re diadalmaskodott, így megnyerte csoportját.

Ligakupa, 6. (utolsó) forduló

A-csoport

Nyíregyháza Spartacus – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 1-0 (1-0)

Nyíregyháza, 100 néző. Játékvezető: Nazsa

Nyíregyháza: Hrabina – Gengeliczki (Patály, a szünetben), Rubus, Fodor F. (Szokol, a szünetben), Jánvári (Törtei, a szünetben) – Huszák, Kosztics (Nagy Z., 60.), Sándor I., Pekár (Abdouraman, a szünetben), Spitzmüller – Molnár M. Edző: Mátyus János

Szolnok: Nacsa – Tóth D., Galambos, Tóth P., Kállai (Polák, 69.) – Bohner, B. Tóth, Pongrácz, Mundi – Papucsek, Zvara (Tóth B., 71.). Edző: Kis Károly

Gólszerző: Pekár (4.)

Diósgyőri VTK – Ceglédi VSE 3-1 (2-0)

Diósgyőr, 700 néző. Játékvezető: Karakó

DVTK: Antal B. – Okuka, W. Alves, Szalai V., Eperjesi – Egerszegi (Bori, 74.), Bognár I., Gosztonyi (Grumics, a szünetben) – Barczi (Csirszki, 78.), Griffiths (Takács T., a szünetben), Marjanovics (Jenner, a szünetben). Edző: Tomiszlav Szivics

CVSE: Kovács A. – Vattai (Oláh M., 70.), Makrai, Farkas I., Szala – Dóczi, Koncz, Nagy V. (Füle, a szünetben), Szekér (Elek B., a szünetben) – Alex (Pesti, 65.), Kormos (Markó, a szünetben). Edző: Szabó István

Gólszerzők: Griffiths (28.), Barczi (31.), Takács T. (73.), illetve Farkas I. (90.)

A csoport végeredménye: 1. Nyíregyháza 13 pont, 2. Diósgyőr 10 pont, 3. Cegléd 6 pont (9-12), 4. Szolnok 6 pont (6-11)

B-csoport

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Debreceni VSC-TEVA 0-4 (0-1)

Gyula, játékvezető: Takács T.

Szeged-Grosics: Rozs – Szabó P., Szabó Cs., Barát, Mészáros M. (Bella, a szünetben) – Kovács B. (Fitos, 67.), Hegedűs E. (Teimel, a szünetben), Oláh G., Zabari – Zelenyánszki, Manga (Kéri, 63.). Edző: Nyilas Elek

DVSC: Verpecz – Karikás, Ludánszki B., Kinyik, Vadnai – Bereczki (Dombi, 63.), Györky, Berdó (ifj. Sándor T., 63.), Ferenczi J. (Sós, 53.) – Kulcsár T. (Varga K., 70.), Volas (Balogh N., 53.). Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Bereczki (12.), Balogh N. (70.), Varga K. (82.), Sós (89.)

Kecskeméti TE – Békéscsaba 1912 Előre FC 2-0 (1-0)

Kecskemét, játékvezető: Nagy R.

KTE: Németh V. – Botka (Szivacski, 62.), Gyagya (Lovrics, a szünetben), Vukaszovics (Balázs Zs., a szünetben), Fótyik, Farkas A. – Eninful (N’Diaye, a szünetben), Patvaros, Kitl (Szalai D., 62.) – Novák, Gréczi. Edző: Bekő Balázs

Békéscsaba: Czuczi – Zsilinszki, Balogh M., Pataki, Zámbori – Tölgyesi (Solymosi, 88.), Borbély, Szántó (Krajcs, 58.) – Birtalan (Lászik, 92.), Vólent (Pilán, 65.), Lőrinczy (Konyecsni, 78.). Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Kitl (27.), N’Diaye (75.)

A csoport végeredménye: 1. Debrecen 13 pont, 2. Békéscsaba 9 pont, 3. Kecskemét 7 pont, 4. Szeged-Grosics 5 pont

C-csoport

Mezőkövesd-Zsóry FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-2 (2-0)

Mezőkövesd, játékvezető: Takács J.

Mezőkövesd: Szántai – Búrány (Dorkó, a szünetben), Csató (Hegedűs D., 62.), Menyhért, Engel – Tajthy (Menougong, a szünetben), Kulcsár K., Hanzl, Baracskai (Balajti, a szünetben) – Pantovics (Máté J., 62.), Csirmaz. Edző: Tóth László

Balmazújváros: Szalma – Vachtler (Andorkó, 80.), Bokros (Papp F., 73.), Szatmári, Németh Á. – Sigér D. (Kondás K., 63.), Kiss L. (Bakos, 73.), Virág, Angyal – Belényesi (Pintér N., a szünetben) – Kállai. Edző: Szabó János

Gólszerzők: Kulcsár K. (26.), Pantovics (30.), Máté J. (78., 92), illetve Angyal (70.), Németh Á. (88.)

Dunaújváros PASE – MTK 1-2 (1-1)

Dunaújváros, játékvezető: Oláh G.

DPASE: Milinte – Szauter, Farkas V. (Zsótér, a szünetben), Jakab D., Hangya Sz. – Dodlek (Hosszú P., 73.), Szalai T., Thiago (Godslove, 64.) – Pascua, Perics (Sárközi N., a szünetben), Sóron. Edző: Dobos Barna

MTK: Groppioni – Bese, Kálnoki-Kis, Vukmir, Deutsch – Vass Á. (Thiam, a szünetben), Pölöskei Zs. (Hajdú Á., a szünetben), Cseke (Sergio, 68.) – Vass P., Hrepka (Halmai R., 68.), Horváth Zs. Edző: Garami József

Gólszerzők Dodlek (32.), illetve Hrepka (21.), Vass P. (60.)

A csoport végeredménye 1. MTK 15 pont, 2. Dunaújváros 13 pont, 3. Mezőkövesd 6 pont, 4. Balmazújváros 1 pont

D-csoport

Gyirmót FC – Aqvital FC Csákvár 4-0 (1-0)

Gyirmót, 100 néző. Játékvezető: Gaál Gy.

Gyirmót: Deli – Molnár M., Tóth N., Présinger, Kovács D. – Farkas M. (Nagy S., 67.), Kollár, Lengyel D., Fekete Sz. (Andorka, 58.) – Csemer, Maidics (Kákonyi, 51.). Edző: Sisa Tibor

Csákvár: Gelei V. – Wild, Dulló, Sötét (Hajdú S., a szünetben), Köntös (Ambrus, a szünetben) – Molnár Cs. (Bakos, 64.), Reydan, Domján (Imrik, a szünetben), Varga Z. – Nyilasi, Mihály D. (Molnár T., a szünetben). Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Tóth N. (15.), Andorka (63., 73.), Kákonyi (86.)

Szerda, 17 óra: Bp. Honvéd – Győri ETO

E-csoport

FC Ajka – Videoton FC 1-5 (1-2)

Ajka, játékvezető: Kovács G.

Ajka: Tulipán – Horváth V., Pákai (Németh L., 60.), Asztalos, Zámbó – Csordás S. (Mihalecz P., 60.), Merk, Weitner (Major, 60.), Lattenstein (Gunther, 60.), Kalász (Varga G., 60.) – Szabó Zs. Edző: Zoran Kuntics

Videoton: Horváth T. – Brachi, Caneira (Fejes A., 60.), Vinícius (Csakla, 60.), Szolnoki – Kocsis, Sándor Gy. (Trebotics, a szünetben) – Heffler T., Kleinheisler, Pajac (Oliveira, 70.) – Feczesin (Géresi, 60.). Edző: Joan Carrillo Milan

Gólszerzők: Kalász (18.), illetve Feczesin (36.), Kleinheisler (45+1.), Trebotics (68.), Heffler T. (84.), Géresi (92.)

Szerda, 17 óra: Vasas FC – Újpest FC

G-csoport

FGSZ Siófok – Soproni VSE-GYSEV 0-2 (0-1)

Siófok, játékvezető: Zierkelbach

Siófok: Ambrusics – Katona Gy., Baranyai, Szilvási (Pécseli, 60.), Singer – Futó Zs., Kirchner (Habi, 79.), Vég B. (Bene Zs., a szünetben), Papp M. (Gárdos, a szünetben) –Turós, Eisenberger (Kozma, 53.). Edző:László András

Sopron: Dénes Zs. – Fazakas G., Tóth M. (Bobál D., a szünetben), Jovetics, Maráczi – Fazekas M., Sifter (Soós, a szünetben), Pados, Horváth A. (Csábi M., 77.) – Mészáros M. (Szabó L., 77.), Kollár (Eszlátyi, 60.). Edző: Supka Attila

Gólszerző: Horváth A. (27., 56. – a másodikat tizenegyesből)

Szombathelyi Haladás – Lombard Pápa Termál FC 2-1 (1-1)

Szombathely, játékvezető: Molnár A.

Haladás: Mursits – Zsirai, Fehér Z., Hirschler (Grabant, 57.), Katona M. – Jefremov (Németh M., a szünetben), Szakály A. (Soltész, 57.) – Gyurján B. (Farkas M., 72.), Nagy O., Városi V. (Török M., a szünetben) – Zamostny. Edző: Szentes Lázár

Pápa: Horváth G. – Böröczky, Stenczel (Jagodics B., 29.), Iványi, Erdősi – Florean, Coroian, Király B. – Gál Sz., Benkő, Schmid. Edző: Lengyel Ferenc

Gólszerzők Nagy O. (tizenegyesből 40.), Zamostny (48.), illetve Hirschler (öngól 35.)

A csoport végeredménye: 1. Haladás 13 pont, 2. Sopron 10 pont, 3. Pápa 7 pont, 4. Siófok 4 pont

H-csoport

Puskás Akadémia – Soroksár SC 1-3 (1-2)

Felcsút, játékvezető: Böcskei

Puskás FC: Hajdúch – Margitics, Kelics, Tar Zs. (Vaszicsku, a szünetben), Gohér – Szélesi Z. (Papp M., a szünetben), Polonkai (Czvitkovics, a szünetben), Szakály D., Denkovics – Harsányi (Hudák, 66.), Tischler (Lencse L., a szünetben). Edző: Benczés Miklós

Soroksár: Rácz G. – Vass Zs. (Aranyi, 36.), Gyurácz, Urbán P., Pintér D. – Balaskó, Erdei, Kincses, Hodgyai (Kocsis D., 75.) – Kovács D., Lovrencsics B. (Tokodi S., a szünetben; Dzielszky, 85.). Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Tischler (32.), illetve Pintér D. (19.), Lovrencsics B. (43.), Tokodi S. (83.)

Pécsi MFC-Matias – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-1 (1-1)

Pécs, játékvezető: Barna G.

Pécs: Helesfay – Molnár, Horvát G., Lantos, Uzoma (Pejakovics, a szünetben) – James (Rácz F., a szünetben), Mohl (Turi, 77.) – Kővári, Wittrédi (Márkvárt P., 62.), Heffler – Pölöskey (Frank R., a szünetben). Edző: Kulcsár Árpád

SzTK: Baranyi – Szini, Benkő-Bíró, Kállai N., Mészáros L. – Vágó L., Zsivóczky N., Sipos B., Jasarevics – Földi M. (Szmola, 90.), Osváth (Hammer, 72.). Edző: Székely Tibor

Gólszerzők Mohl (5.), illetve Szini (40.)

Kiállítva: Rácz F. (86.), illetve Kállai N. (75.)

A csoport végeredménye: 1. Szigetszentmiklós 11 pont (10-3), 2. Pécs 11 pont (8-5), 3. Soroksár 7 pont, Puskás Akadémia 4 pont