NB I

Buzizás és cigányozás volt Kispesten

Az UEFA eljárást indított a Honvéd ellen a Vojvodina elleni Európa Liga-visszavágón történtek miatt.

Kapcsolódó cikkek

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Az UEFA értesítette a kispestieket, hogy a klub ellen eljárást indított a Vojvodina elleni mérkőzésen történt állítólagos rasszista és homofób megnyilvánulások miatt.

A vád szerint a szurkolók buzizással és huhogással jelezték nemtetszésüket. Az UEFA illetékesei már korábban jelezték, hogy a rasszista, az antiszemita és a homofób megnyilvánulások egy klub szurkolói részéről súlyos következményeket vonhatnak maguk után.

„A Bp. Honvéd mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy klubunkat csak a valóban megtörtént események alapján ítéljék meg. Ugyanakkor klubunk minden vezetője, edzője, játékosa és dolgozója lesújtva érzi magát, hogy előre haladásunkat ilyen események akadályozzák. Klubunk a tények teljes feltárása után fogja eldönteni, hogy milyen szankciókkal kíván élni azok ellen, akik minket ismét ide juttattak” – zárul a kispesti klub közleménye.

Olvasói sztorik