A Honvéd is könnyűnek találtatott

A kispestiek hazai pályán 3-1-re kikaptak a szerb Vojvodinától az Európa Liga-selejtező visszavágóján.

A kispestiek kezdőcsapatából ezúttal kimaradt Vernes Richárd és az olasz Testardi. Ők a kispadra szorultak, Filip Holender, Vécsei Bálint és Andrea Mancini viszont a keretbe sem volt nevezve.

Jó iramban, de számottevő helyzet nélkül kezdődött a mérkőzés, de inkább a szerbek támadásai hordoztak magukban veszélyt. A 17. percben némileg felpörögtek az események, a Honvéd egy szabadrúgás, aztán két szöglet után is veszélyeztetett. A szerbeknek szemmel láthatóan semmi nem volt sürgős, hiszen összesítésben kétgólos előnyben voltak. A hazaiak próbáltak kezdeményezni, a 21. percben Délczeg harcolt ki magának gólhelyzetet, de a befejezést illetően nem járt sikerrel.

A 27. percben végleg eldőlt a továbbjutás, miután a Vojvodina megszerezte a vezetést: Kemenes Szabolcs röviden ütött ki egy beadást, Kozma Richárd elrúghatta volna a labdát, de rosszul találta el, és éppen az előtte helyezkedő Bilbija elé perdült, aki a vetődő kapus mellett a hálóba lőtt (0-1). A gól után sem változott jelentősen a játék képe, kiegyenlített mezőnyjáték zajlott a pályán, kisebb lehetőségekkel, mígnem a 41. percben a lesre játszó hazai védők között Skuletics kilépett, már csak a kapussal állt szemben, de nem lőtt, hanem az akciót középen kísérő Alivodicshoz passzolt, aki az üres kapuba helyezett (0-2).

A szünet előtt megszerezte a becsületgólt a Honvéd: Diarra húsz méterről lövésre szánta el magát, és a hálóba bombázott (1-2).

A második félidő kezdetén maradt a kiegyenlített játék, de a folytatásban fáradni látszott a Honvéd, és egyre kilátástalanabb játékot nyújtott. A szerbek nyomás alatt tartották a hazaiakat, és a helyzetek sem maradtak el. Az egyre visszafogottabb, kedvetlen kispestiek nem úszták meg újabb kapott gól nélkül: a 64. percben Bilbija labdájával Vranjes ugrott ki a leshatáron, és mivel teljesen egyedül találta magát a tizenegyespontnál, könnyedén a hálóba lőtt (1-3).

A folytatásban az újvidékiek már végképp nem kapkodtak, a támadásokat sem erőltették, így a kispestiek is eljutottak néhányszor a vendégkapu elé. A 86. percben Diarra az ötös vonaláról képtelen volt eltalálni a kaput, és ez a jelenet tökéletes választ adott arra a kérdésre, hogy miért a Vojvodina jutott tovább. A Honvéd nem véletlenül vergődött az idegenbeli meccsen a hatvanperces emberelőny ellenére. A visszavágón létszámazonosságnál a hazai pálya ellenére esélye sem volt…

– A mutatott játék számomra már az első meccsen is csalódás volt. Nem egy világregető csapat ez a Vojvodina, hogy kétszer is megveri a Honvédot, az jó néhány kérdést felvet. Persze, nem nekem kell feltennem ezeket a kérdéseket, hanem a tulajdonosi körnek – vélekedett a Rangadó.hu szakértője, Gyimesi László, a Honvéd egykori válogatott középpályása, a Kispesti Labdarúgásért Támogató Egyesület elnöke. – Ott dőlt el a párharc, hogy nagyon lassú volt a játék, a Honvéd részéről nem volt semmi váratlan. Nagyon feltűnő volt, hogy hány métert sprinteltek a szerbek, és mennyit a magyarok. Ha láthatnánk erről egy kimutatást, lehet, hogy azt kérdeznénk: hogyhogy csak öt gólt kaptak a magyarok? Ennek a játéknak az a lényege, hogy többet és gyorsabban fuss, mint az ellenfeled, ha nem nálad van a labda. Ami a magyar csapatok csúfos szereplését illeti, szerintem egyedül a Győrnek nem kell szégyenkeznie. Nem a játéka miatt, mert az nagyon gyenge volt, hanem azért, mert a Maccabi tényleg erős csapat. De a másik három csapatunk ellenfele… És ha már itt tartunk, nézzük csak meg, hány magyar játszott összesen a négy csapatban, és ne feledjük azt sem, hogy csak két együttesünknek magyar az edzője…

Európa Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó

Bp. Honvéd – Vojvodina (szerb) 1-3 (1-2)

Bozsik-stadion, 3000 néző. Játékvezető: Studer (svájci)

Honvéd: Kemenes – Ikenne-King, Lovrics, Ignjatovics (Alcibiade, a szünetben), Baráth – Diarra, Hidi, Kozma (Testardi, a szünetben), Zsivanovics – Délczeg, Diaby (Vernes, 66.). Edző: Marco Rossi

Vojvodina: Delac – Radoja, Djurics, B. Trajkovics, Barics – Poletanovics, Vulicsevics, Sz. Vranjes (Mitosevics, 89.) – Alivodics, Szkuletics (Ilicsi, 85.), Bilbija (Koszovics, 79.). Edző: Marko Nikolics

Gólszerzők: Diarra (45.), illetve Bilbija (27.), Alivodics (41.), Vranjes (63.)

Továbbjutott: Vojvodina (kettős győzelemmel, 5-1)