Négy gólt lőtt az újonc

A Mezőkövesd 4-2-re nyert a Dunaújváros PASE elleni felkészülési mérkőzésen, a tatai edzőtáborban.

A 27. percben Petneházi Márk szabadrúgása védhetetlenül csapódott a hálóba (1-0). A 34. percben Szalai Tamás indítása után Samuel Ato szép mozdulattal elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, majd a kapuba lőtt (1-1). Az első félidőben a dunaújvárosi csapat teljesen egyenrangú ellenfele volt az élvonalbeli Mezőkövesdnek. Végig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán – tudósít a DPASE honlapja.

A 47. percben egy megcsúsztatott labda Olasz Dénes elé került, aki a kifutó kapus fölött rutinosan a hálóba ívelt (2-1). Az 59. percben egy gyors kontra után a borsodiak balról érkező beadását Balajti Ádám tíz méterről a kapuba bombázta (3-1). A 78. percben Bognár István ugrott ki egy nagyszerű indításra, majd 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt (4-1). A nyolcvanadik percben Sóron Tibor beadását követően Urbán Gábor rutinosan lefordult a védőjéről, majd nagy erővel a hálóba lőtt (4-2).

Az első félidő kiegyenlített küzdelme után a dunaújvárosi fiatalok is helytálltak a második felvonásban. Mindkét csapat sokat cserélt.

Mezőkövesd-Zsóry – Dunaújváros PASE 4-2 (1-1)

Tata

Mezőkövesd. 1. félidő: Ficsor (Szántai) – Hegedűs Cs., Szalai, Hegedűs D., Lakatos – Bagi, Dobos, Irhás (Csirmaz), Petneházi – Hamar, Menougong. 2. félidő: Szántai (Horváth) – Búrány, Hegedűs D., (Bogdány), Gévay, Éles – Németh N., Bognár, Sigér, Melczer – Balajti, Olasz D. Edző: Véber György

DPASE. 1 félidő: Milinte – Villám, Farkas V., Beleuc, Csehi T. – Szalai T., Lázár Zs., Thiago, Godslove – Sitku, Ato. 2 félidő: Bartus – Szauter, Micskó, Burucz, Kocsis Gábor – Kocsis Gergő, Galambos, Sóron, Birtalan – Perovics, Urbán G. Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Petneházi (27.), Olasz D. (47.), Balajti (59.), Bognár I. (78.), illetve Ato (34.), Urbán G. (80.)