Nyert és kapaszkodik a Siófok

A balatoniak hazai pályán 1-0-ra győztek a Pécs ellen, és készülhetnek a Pápa elleni kiesési rangadóra.

OTP Bank Liga, 28. forduló
FGSZ Siófok – Pécsi MFC-Matias 1-0 (0-0)
Siófok, 400 néző. Játékvezető: Oláh G.
Siófok: Kurucz – Fehér Zs., Nyári, Takács Z., Fejes, Kiss M. (Gál A., 74.) – Menyhárt (Nagy T., 60.), Kecskés, Windecker (Mokánszki, 88.), Melczer V. – Máté J. Edző: Horváth Károly
Pécs: Dibusz – Lázár P. (Beke, 78.), Lantos L., Balogh B., Uzoma – Márkvárt, Koller K., Szatmári L. (Kővári, 88.), Nagy O. (Horváth Zs., 63.), Horváth A. – Simon A. Edző: Lőrincz Emil, Márton Gábor
Gólszerző: Windecker (70.)

A képlet egyszerű volt a kezdés előtt: ha nem nyer, kiesik a Siófok. Sérülése után Tímár Krisztián még mindig nem volt bevethető, csak a kispadon ült, Dajics még ott sem…

A 12. percben Kurucz Péter gyenge kirúgása után Márkvárt Dávidhoz került a labda, de a fiatal pécsi játékos annyira meglepődött, hogy nyolc méterről a kapu mellé bombázott. A huszadik percben Kecskés Tamás 18 méterről eleresztett lövését Dibusz Dénes a léc alól szögletre ütötte. A 28. percben Uzoma indítása után Koller Krisztián került ígéretes helyzetbe, de lövés helyett Nagy Olivérhez passzolt, aki 16 méterről próbálkozott, ám blokkoltak a védők. A 38. percben röviden szabadítottak fel a védők egy hazai szöglet után, a labda Melczer Vilmoshoz került, aki 14 méterről lőtt, de a labda elakadt egy pécsi játékosban. Az ellentámadás során Nagy Olivér beadása Menyhárt Attiláról a saját kapuja felé pattant, de Kurucz reflexmozdulattal menteni tudott.

Az 52. percben Kiss Máté szöglete után Fejes András fejelt, de Simon Attila a gólvonalról mentett. A 61. percben Máté János a tizenhatos csücskétől a kapu fölé lőtt. A hetvenedik percben megszerezte a vezetést a Siófok: Kiss Máté szabadrúgását Windecker József négy méterről fejelte a kapu közepébe (1-0). A 85. percben pécsi labdaszerzés és előreívelés után Simon Attila tíz méterről lőtt, de Kurucz szöglet mentett.

Maradt az 1-0, ami egyrészt azt jelenti, hogy a Siófok matematikailag továbbra is esélyes a bennmaradásra, másrészt a jövő heti Pápa–Siófok meccs vérbeli rangadó lesz.

– Nem adja fel a csapat! Amíg van remény és lehetőség, küzdünk a győzelemért, de eleve minden meccsen nyerni szeretnénk – mondta a Rangadó.hu szakértője, Fülöp Noel, a Siófok sérült játékosa. – Ezúttal egyik csapatnak sem volt túlzottan nagy helyzete, de nekünk egy rögzített szituációból sikerült betalálnunk. A meccs képe alapján úgy tűnt, aki nagyobbat küzdött, az nyert. A legvégén akadt egy nagy pécsi lehetőség, de a kapusunk bravúrral védett. Ezen kívül nekik és nekünk sem volt olyan ordító helyzetünk, ami gólt érdemelt volna, így megmaradt a reményünk a bennmaradásra.