Oroszoktól kapott ki a DVTK

Az Alanyija Vlagyikavkaz 2-0-ra nyert a Diósgyőr ellen a törökországi Belekben rendezett edzőmérkőzésen.

Harmadik edzőmérkőzését játszotta a DVTK a törökországi edzőtábor során, az ellenfél Priskin Tamás csapata, az orosz első osztály 15. helyén álló Alanyija Vlagyikavkaz volt.

A tízedik percben gól lőtt az orosz csapat: balról jött a szabadrúgás, Ribánszki László védett, az ismétlést viszont már lesről lőtték a hálóba, ezért a találat érvénytelen volt. A 23. percben szögletet végzett el az Alanyija, a középre szálló labdát a hosszú oldalon Kozin a hálóba fejelte (0-1). Az 51. percben Gohér Gergő szabálytalansága nyomán Drenthe végezhetett el tizenegyest, és a kapu jobb oldalába lőtt a balra mozduló Ribánszki mellett (0-2). A 76. percben ismét büntetőhöz jutott az ellenfél, de az ítélet-végrehajtó ezúttal alaposan célt tévesztett. A 83. percben Gohér ismét szabálytalan volt, ezért kiállni kényszerült.

Az oroszoknál Priskin Tamás nem lépett pályára.

Alanyija Vlagyikavkaz (orosz) – Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Belek, Törökország

DVTK: Ribánszki – Vági, Nagy T., Kádár, Gohér – Abdouraman, Elek Á. – Gallardo (Seydi), Gosztonyi – Bacsa, Tisza T. Edző: Szentes Lázár

Gólszerzők: Kozin (23.), Drenthe (tizenegyesből 51.)