Élő Magyar foci

Bajnokok Ligája: nem játszott jól, nem nyert, de továbbjutott a Fradi

A Ferencváros hazai pályán 3-1-re legyőzte a Valletta FC-t a Bajnokok Ligája második selejtezőjében. A Fradi kétgólos előnye dacára nem dőlhetett hátra, mivel az idegenben lőtt góljának hála a máltaiaknak egy 2-0-s győzelem tökéletes eredmény lett volna.

A végét elrontotta, de így is tovább kell jutnia a Fradinak
Ha nincs a nagy Dibusz-bravúr a végén, akkor csúnya lett volna az eredmény. A 3-1-es előnynek viszont elégnek kell lennie a visszavágón. Lanzafame duplázott, és volt egy nagyon furcsa máltai öngól is.

Nem is vacakolt Darren Abdilla, a hazaiak vezetőedzője, az első mérkőzés óvatos 4-5-1-es felállása helyett a sokkal agresszívebb 4-3-3-t választotta. Szerhij Rebrov nem változtatott az első mérkőzéshez képest.

Remekül kezdett a Ferencváros, 36 másodperc után már kapufát is lőtt Michal Skvarkának hála és ekkor még úgy tűnt, csak idők kérdése a Fradi-gól. Csakhogy Danilo Ihnatenko is kapufáig jutott, a Valletta pedig apránként magához tért és a 27. percben jött is a büntetés: egy gyors bedobás után Lovrencsics Gergő nem érte el a labdát, csak Kevin Tulimieri lábát, a megítélt tizenegyest pedig a jobb alsóba lőtte Mario Fontanella.

Álmoskás lett a félidő utolsó negyed órája, pedig Rebrov már a 33. percben lekapta a gyenge napot kifogó Ihnatenkót és Sigér Dávidot küldte a helyére. Térfélcsere után újra a magyar bajnok volt aktívabb, de Lanzafame kétszer is lesen volt, ezért hiába talált a kapuba a Ferencváros: először a gólpassznál, majd a befejezésnél indult lesról az olasz. Nguen Tokmac aztán a 60. percben megunta a totojázást, befelé cselezett és a bal fölsőbe rúgta az egyenlítő találatot.

A máltaiakat érezhetően megfogta a bekapott gól és hitehagyottá vált a pályán a hazai együttes. A Fradinak ez a döntetlen is megfelelt összességében és bár nem játszott jól, elérte, amit akart: továbbjutott a BL-ben.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Valletta–Ferencváros 1-1 (1-0)
Ta’Qali, Centenary Stadion, 1585 néző.
v.: Jonathan Lardot (belga)
Valletta: Bonello – Zerafa, J. Borg, Camilleri, Pena Beltre – Tulimieri, R. Muscat (Monticelli, 80.), Dimech (Nwoko, 75.) – Messias, Fontanella, Piciollo (Tonna, 90.).
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Civic – Haratin, Ihnatenko (Sigér, 33.), Skvarka – Zubkov, Lanzafame (Szihnyevics, 75.), Tokmac (Varga, 85.).
gól: Fontanella (28. büntetőből) ill. Tokmac (60.)
sárga lap: Pena Beltre (22.) ill. Ihnatenko (18.), Lanzafame (45.)
piros lap:

Kiemelt kép: MTI/EPA/Domenic Aquilina

Nem játszott jól, nem nyert, de továbbjutott a Fradi

Dibusz védett nagyot

Akárcsak Budapesten, a végén megint Messias rúghatott volna gólt szabadrúgásból, de a magyar válogatott kapus léc fölé tolta a labdát.

Ez a csapat vár a Fradira a BL harmadik körében

A Ferencváros, ha nem is magabiztos, de továbbjut. A következő körben a Ludogorechez hasonlóan nehéz csapattal találja magát szemben: a Dinamo Zagreb lesz a zöld-fehérek ellenfele.

A horvát klub olyan futballistákat adott el top bajnokságokba, mint Luka Modric, Mario Mandzukic, vagy éppen Marko Pjaca. A zágrábiak egyébként két világrekordot is megdöntöttek a 2018-as világbajnokságon.

Két világbajnoki rekord fűződik egy horvát klub nevéhez
A Dinamo Zágráb 100 millió fölött értékesítette összesen azokat a labdarúgókat, akik a vébén szerepeltek. Őrületes számokat mutatunk!

A Fradi következő ellenfele 5-0-val jutott tovább a georgiai Saburtalón a BL második selejtezős körében.

Zubkov megint a földön

Faragják az ukránt rendesen, de még bírja. Közben Muscat helyére Monticelli jött a máltai csapatba.

Már megint Bonello

Lanzafame lépett ki egy labdával de a rövid alsóba szánt lövését kivédte a máltai kapus.

Hű, Bonello nagyot fogott

Először Tokmac próbálkozott, Dimechbe lőtt labdája után Zubkov is tesztelte a kapust, de Bonello nagyot repülve szögletre mentett. Egy perccel később Lanzafame fejelt közelről, de pont a kapust találta el. Eddig nem szorongatott igazán a Fradi, de a bekapott gól óta kissé hitehagyottan játszik már a hazai csapat.

Tokmac egyéni villanása kellett

Két lesgól után végre szabályos gólt is szerzett a Fradi, Nguen Tokmac a szélről indulva befelé cselezett, majd a tizenhatos előteréből szépen lőtt a bal fölső sarokba.

Lovrencsics megint ránk ijesztett

Piciollo beadását alig tudta átvenni a Fradi csapatkapitánya, majdnem a kezét is érte a labda, végül üggyel-bajjal fel tudott szabadítani. Még egy büntető végzetes lehet…

Megint egy jó kezdés

Skvarka nagyszerűen sarkazott Lanzafame elé, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Tokmacot. A gól viszont érvénytelen, mivel az olasz csatár lesen kapta a labdát, úgyhogy maradt az 1-0.

Folytatódott a meccs

Változás úgy fest nincs, 1-0-s máltai vezetésről indul tehát a második 45 perc.

Papíron nem találta el a kaput még a Fradi

Merthogy a statisztikába nem számít kaput eltalált lövésnek a kapufa. Skvarka és Ihnatenko is kapufát lőtt, a többi öt próbálkozás elkerülte a kaput. Bezzeg a hazai csapat háromból kétszer is kaput talált és bizony a Fradi 52%-os labdabirtoklása sem meggyőző. Félidőben fel kell ráznia csapatát Rebrovnak.

Lanzafame is sárgát kapott

A sokadjára jól felfutó Civic középre gurított Tokmacnak, a norvég pedig Lanzafamét indította volna, de az olasz lesről indult és Bonello kivetődve oda is ért a labdára. A játékvezető valamiért úgy ítélte meg, hogy a Fradi csatára túl durván támadta a kapust és sárga lapot adott. Egy perccel később pedig a félidőt is lefújta a bíró, meglepetésre 1-0 a Vallettának.

Végre egy kis életjel a Fraditól

Egy szöglet után Blazic tudott csúsztatni, de próbálkozása kapu fölé szállt. Legalább valami, mert mindkét csapat sok hibával játszott az elmúlt percekben.

Máris cserél Rebrov!

Látszólag nem sérülés miatt, de a Fradi edzője lehozta Ihnatenkót, aki több eladott labdával és egy sárga lappal vette ki a részét a visszavágóból. A meccs után vélhetően elmondja majd, miért változtatott ilyen hamar.

Egy gólra a Valletta a céljától

Bár még nyilván semmi sincs veszve, a rend kedvéért jegyezzük meg: ha a Valletta ma 2-0-ra nyer, idegenben lőtt góllal kiejti a Fradit. Még van persze 60 perc a meccsből és eddig is inkább a magyar bajnok tűnt veszélyesebbnek.

Dibusz hiába érezte a sarkot

Egy gyors bedobás után Lovrencsics Gergő már nem a labdát, hanem Tulimieri lábát találta el, így a Valletta tizenegyeshez jutott. Mario Fontanella végezte el a büntetőt és higgadtan, okosan a jobb alsóba helyezve értékesítette a tizenegyest. Dibusz Dénes ugyan érezte, merre jön a labda, de kipaskolni már nem tudta.

Tizenegyes a Vallettának

Egy bedobás után Tulimieri előbb ért a labdához, mint Lovrencsics, a magyar védő eltalálta a lábát, a belga bíró pedig büntetőt ítélt.

Ez most csúnya volt

A máltai védők nem szívbajosak, ám a nagy bátorság most sárgát ért: Pena Beltre csúnyán rácsúszott Civic lábára, de szerencsére tudta folytatni a játékot.

Ihnatenkóé az első sárga

A bal szélen felfutó Zerafát tüntette el, amiért járt a sárga. A szabadrúgás veszélyesen kanyarodott ugyan a tizenegyes pont felé, de Dibusz jókor indult ki és magabiztosan lehúzta a labdát.

Bonello megtáltosodott?

A budapesti meccsen rendkívül bizonytalanul és gyengén védő máltai kapus ma egészen más arcát mutatja eddig. Magabiztosan húzza le a labdákat, irányítja a védelmet és a 16. percben egy indításra nem csak jó ütemben lépett ki, hanem két ferencvárosi között egy lövőcsellel higgadtan hozta el a labdát.

Lanzafame tűnt el a tizenhatoson belül

Zubkov húzott váratlant és egy ide-oda pattogó labdát a feje fölött, kapunak háttal löbbölt Lanzafame elé, de a máltai védők menteni tudtak az olasz csatár elől. Tiszta szerelésnek tűnt, maradt a 0-0.

És megint kapufa

A Ferencváros dominál, egy-egy fellángolás után azonban az utolsó passzok és lövések nem jók. Ezúttal Haratin labdaszerzés után gondolt egy merészet, a labdája meglepte a máltai kapust, aki földbe gyökerezett lábbal nézte, hogy a kapufán landol a lövés.