Videó

Négyszer 11-es

A házigazda Pápa egy hosszabbításban értékesített büntetővel mentett pontot a találkozót nyolc játékossal befejező Diósgyőr ellen az OTP Bank Liga 15. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, amelyen mind a négy gól tizenegyesből született.

Két nagy hazai helyzettel kezdődött a találkozó, ám a vendégcsapat egy büntető után megszerezte a vezetést, majd öt perccel később – szintén tizenegyesből – növelte előnyét. A félidő hátralévő részében a hazai csapat futballozott fölényben, de szépítenie nem sikerült. A második játékrészben mindent egy lapra feltéve támadott a Lombard, amely előbb emberelőnybe került, majd a játékvezető még egy diósgyőrit kiállított, ekkorra pedig a hazaiak a meccs harmadik büntetőjével szépítettek. A hosszabbítás pillanataiban újabb piros lap villant, és következett az összecsapás negyedik tizenegyese, amelynek értékesítésével döntetlenre mentette a mérkőzést a Pápa (2-2).