Futsal

Tovább tart a veszprémi csoda

Madarász János együttese büntetőkkel nyert a Berettyóújfalu ellen az NB I elődöntőjében.

Hétfő este rendezték a második mérkőzéseket a teremlabdarúgó NB I elődöntőjében. Az esélyesek közül első nekifutásra is címvédő Rába ETO és a Berettyóújfalu is szoros győzelmet aratott.

Az MVFC rögtön az első percben vezetést szerzett Veszprémben, és bár a hazaiak később egyenlítettek, a bihariak egy perc alatt két góllal újra előnybe kerültek. A második játékrész nagy fordulatot hozott, a hazaiak háromszor is egyenlítettek, a hosszabbításban a vezetést is megszerezték, de a legvégén a látogatók egalizáltak. Büntetők döntöttek, a párharcot a veszprémiek nyerték, akik bizonyították, hogy nem véletlenül lettek harmadikok az alapszakaszban, hiszen harmadik meccsre kényszerítették a Berettyóújfalut az elődöntőben!

A címvédő győriek a papírformának megfelelően vezetést szereztek az Aramis otthonában, de több gólt nem tudtak szerezni. A budaörsiek ráadásul a második felvonásban egyenlítettek, úgyhogy hosszabbításra került sor. A ráadásban a Rába ETO kétszer betalált, így a vártnál nehezebben, de bejutott a döntőbe.

Az alsóházban a szegediek simán nyertek a sereghajtó Nagykáta ellen.

Teremlabdarúgó NB I, elődöntő, 2. mérkőzések

1. FC Veszprém – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 6-6 (1-3, büntetőkkel 6-5)

Gólszerzők: Finta (7., 41.), Tar T. (26., 26.), Boromisza G. (28.), Boromisza D. (36.), illetve Trencsényi (1.), Rábl (12., 32.), Sánta (13.), Nagy T. (27.), Lovas (47.)

Kiállítva: Gál I. (41.)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-1

Aramis SE – Rába ETO 1-3 (0-1, 1-1, hosszabbítás után)

Gólszerzők: Sámson (27.), illetve Peczár (6.), Juanra (44.), Alvarito (47.)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Rába ETO javára.

Alsóházi rájátszás, 5. forduló

Újszegedi TC – Kincsem Lovaspark-Nagykáta 9-4 (4-1)

Gólszerzők: Ondrejó (7.), Bilics (14.), Hegyesi (18., 30., 36.), Dürgő (18.), Bullás (23.), Besenyei (öngól 28.), Vörös P. (öngól 32.), illetve Fülöp T. (öngól 17.), Vörös P. (22.), Mészáros D. (28.), Fülöp L. (40.)

Pénteken játszották

Rubeola FC Csömör – DEAC Armada 2-6 (1-4)

Gólszerzők: Vadászi (12.), Maruzsi (25.), illetve Fekete V. (13., 16., 29.), Fábri (14.), Berecz (16.), Varga D. (40.)

Szabadnapos: Swietelsky-Haladás VSE