Futsal

A vártnál szorosabb siker

A címvédő Rába ETO 5-2-re nyert az Aramis ellen a teremlabdarúgó NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

Pénteken a Berettyóújfalu–Veszprém párharc első meccsével kezdetét vette a futsal NB I elődöntője, hétfő este pedig a bajnoki címvédő győrieken volt a sor, hogy megtegyék első lépésüket a finálé felé. Ellenfelük a budaörsi Aramis volt, amely úgy jutott el idáig, hogy a negyeddöntő harmadik meccsén idegenben verte a Dunakeszit.

Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, és a hazaiak kisvártatva csak egy öngólnak köszönhetően egyenlítettek. Egy percen belül a fordítás is összejött nekik, a második felvonásban pedig öt perc alatt háromszor voltak eredményesek, így a papírformának megfelelően előnybe kerültek.

A második mérkőzéseket mindkét párharcban egy hét múlva, hétfőn rendezik.

Az alsóházban a sereghajtó Nagykáta némi meglepetésre megszerezte második sikerét, az ellenfél a Rubeola Csömör volt.

Teremlabdarúgó NB I, elődöntő, 1. mérkőzés

Rába ETO – Aramis SE 5-2 (2-1)

Gólszerzők: Sámson (öngól 11.), Juanra (11.), Dróth (22.), Carlitos (25.), Peczár (27.), illetve Birinyi (9.), Frank P. (30.)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Rába ETO javára.

Pénteken játszották

Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – 1. FC Veszprém 6-4

Alsóház, 4. forduló

Kincsem-Lovaspark Nagykáta – Rubeola FC Csömör 6-3 (1-2)

Gólszerzők: Fülöp L. (18., 37., 38.), Balazsin (29.), Tóth A. (33., 34.), illetve Tihanyi Á. (13.), Smeló (16.), Jenei (38.)

Swietelsky-Haladás VSE – Újszegedi TC 4-3

Szabadnapos: DEAC Armada