Szoboszlaival a soraiban ikszelt a Liverpool a rangadón

Matthew Ashton - AMA / Getty Images

A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool 1-1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel a Premier League első fordulójának rangadóján.

A hazaiaknál Sánchez, Disasi és Nicolas Jackson debütált, míg a másik oldalon Szoboszlai és MacAllister.

Jobban kezdett a Liverpool: Szalah lécen landoló lövésénél még szerencséje volt a Chelsea-nek, aztán a 18. percben már minden mozaik a helyére került a vendégek támadásánál,

Szalah passza elsőrangú volt, Díaz pedig becsúszva juttatta a labdát a kapuba.

Szalah a gólpassza után szerzett egy gólt is, de ezt a videózás után végül nem adta meg Anthony Taylor játékvezető.

A Chelsea a 37. percben egyenlített, Disasi kotorta be a Chilwell által a kapu elé fejelt labdát. A félidő végén a Chelsea egalizált a meg nem adott gólok tekintetében is, Chilwell Alissont kicselezve gurított a hálóba, ám hiába, mert lesről indult.

A második félidőben is gyűrték egymást a felek rendesen, Chilwell kiszorított helyzetből leadott lövésénél Alissonnak kellett résen lennie, majd a hosszabbításban Nunez megpattanó lövése centikkel került el a bal alsót. Egy perccel később egy Chelsea-kontránál Mudrik cselezte ki Alissont, de nagyon kisoródott, és a visszatett labdáját eltakarította a Pool-védelem – ezzel maradt az 1-1.

Szoboszlai a Sofascore statisztikája szerint három kulcspasszal és egy kialakított gólhelyzettel zárt, és a második félidőben volt egy veszélyes szöglete, ami után Jackson kezét érte a labda – a liverpooliak reklamáltak is, de Taylor nem ítélt büntetőt.

Szoboszlai statisztikája a meccsen:

A nap másik meccsén a klublegenda Harry Kane-t a bajnoki rajt előtt elveszítő – az angol válogatott csapatkapitánya a Bayern Münchenhez igazolt – Tottenham Hotspur 2-2-es döntetlent játszott a Brentford vendégeként.

Premier League, 1. forduló:

Brentford – Tottenham Hotspur 2-2 (2-2)
gól: Mbeumo (26., 11-esből), Wissa (36.), illetve Romero (11.), Emerson Royal (45+4.)

Chelsea – Liverpool 1-1 (1-1)
gól: Disasi (37.), illetve L. Díaz (18.)