Félelmetes formában: Haaland képtelen leállni a gólszerzéssel

Darren Staples / AFP

A márciusi FA-kupa negyeddöntő három gólja után ezúttal kétszer talált be a Burnley kapujába Erling Haaland, így vezetve 3-0-s győzelemhez a címvédő Manchester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 1. fordulójának nyitómérkőzésén.

A norvég támadó már a 4. percben megszerezte a vezetést, amikor Rodri balról középre fejelt labdáját az ötösről ballal a jobb sarokba vágta (0-1).

A 36. percben növelte csapata előnyét, ezúttal Alvarez készítette le a labdát, amit Haaland ballal kegyetlenül bevarrt a jobb felső sarokba (0-2).

Ilyen félidő után azért kíváncsiak lettünk volna, miért volt szemmel láthatóan mérges Pep Guardiola.

Gól maradt a folytatásra is, a 75. percben egy lecsorgó labdát Rodri vágott a hálóba közelről, beállítva a 0-3-as végeredményt.