JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Szoboszlai-gólpasszok és Orbán-gól is kellett a lipcsei győzelemhez

Simának induló, de végül körömrágós mérkőzésen győzte le 3-2-re a Herthát az RB Leipzig csapata, melyben Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is végig a pályán volt, sőt tevékeny részesei voltak a sikernek – Gulácsi Péter térdsérülése utáni műtétjéből lábadozik.

Az első félidőre könnyen rá lehetett fogni a tökéletes jelzőt lipcsei oldalon.

Szoboszlai gólpasszok és Orbán gólja:

A 25. percben Szoboszlai passza után Forsberg szerezte meg a vezetést, amit nem sokkal később Diallo duplázott meg (Szoboszlai szöglete után), hogy aztán Orbán is eredményes legyen még a szünet előtt. A második félidőben ugyanakkor aktivizálta magát a Hertha és két percen belül két gólt szerezve izgalmassá tette a meccset. A 80. percben Szoboszlai kis híján a második gólpasszát adta, Nkunku a kapust is kicselezte már, de egy bevetődő védő blokkolni tudott. A francia támadó később már a kapuba talált, de lesről, úgyhogy maradt a 3-2. A Herthának sem volt szerencséje, a 94. percben kapufát lőtt, ígya  lipcseiek végül megnyerték a meccset. A Leipzig a 9., a Hertha a 15.

A Stuttgart megszerezte első győzelmét a német labdarúgó-bajnokságban, miután 4-1-re nyert sereghajtó vendége, a Bochum ellen. A statisztikákat közlő Opta német élvonallal foglalkozó oldala kiemelte:

a stuttgartiak sorozatban 27. hazai találkozójukon kaptak gólt a pontvadászatban, ez negatív rekord a Bundesligában.

Az Európa Ligában címvédő Eintracht Frankfurt hazai pályán ütötte ki a Bayer Leverkusent.