Szalai Attiláék és Sallai csapata is továbbjutott az Európa Ligában

Ayhan Mehmet / Anadolu Agency via AFP

A Szalai Attilával felálló Fenerbahce, valamint Sallai Roland csapata, a Freiburg is bebiztosította továbbjutását csütörtökön, a labdarúgó Európa Liga csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában.

• A Fenerbahce a ciprusi AEK Larnaca vendégeként diadalmaskodott 2-1-re, a magyar válogatott védője végigjátszotta a találkozót.
  • A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg Nantes-ból hozta el a három pontot, a Bundesligában szereplő gárda fölényes, 4-0-s győzelmet aratott.
Visszavágott a Fradi a belgrádi vereségért az Európa Ligában
Egy hete három góllal kapott ki, ezúttal eggyel nyert.

A játéknap egyik rangadóján a Real Betis 1-1-es döntetlent játszott a vendég AS Romával, ennek köszönhetően pedig ugyancsak biztosította szereplését az egyenes kieséses szakaszban. José Mourinho csapata viszont csak a harmadik helyről várja majd a csoportkör hajráját.

Európa Liga, 4. forduló

A csoport:
Bodö/Glimt (norvég) – Arsenal (angol) 0-1 (0-1)

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Rennes (francia) 0-1 (0-0)
AEK Larnaca (ciprusi)-Fenerbahce (török) 1-2 (0-1)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Fenerbahce 10 pont (8-4), 2. (már továbbjutott) Rennes 10 (7-4), 3. AEK Larnaca 3, 4. Dinamo Kijev 0

C csoport:
Real Betis (spanyol)-AS Roma (olasz) 1-1 (1-0)

D csoport:
Union Saint-Gilloise (belga) – Braga (portugál) 3-3 (1-3)

F csoport:
Feyenoord (holland)-Midtjylland (dán) 2-2 (1-1)

G csoport:
Nantes (francia)-Freiburg (német) 0-4 (0-1)
Qarabag (azeri)-Olimpiakosz (görög) 0-0

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Freiburg 12 pont, 2. Qarabag 7, 3. Nantes 3, 4. Olimpiakosz 1

Közben a Konferencia Ligában

A Basaksehir és a Villarreal bebiztosította továbbjutását a harmadik számú sorozatban: a török csapat otthon simán verte a lett RFS-t az A jelű négyesben, miközben a Fiorentina ugyanitt ugyancsak fölényesen nyert a skót Hearts ellen. A C csoportban a Villarreal Bécsben győzött az Austria Wien ellen, ezzel biztosan az első kettő között végez.

Pozsonyban a sérülés után lábadozó Holman Dávid csapata, a Slovan Bratislava 3-3-as döntetlent játszott Szalai Ádám együttesével, az FC Basellel. A magyar csatár, aki válogatottól szeptember 26-n búcsúzott el, nem volt meccskeretben.