Elvesztette veretlenségét az Union Berlin, újabb pofont kapott a Dortmund

ARNE DEDERT DPA dpa Picture-Alliance via AFP
Nincs már veretlen csapat a német labdarúgó-bajnokság élvonalában, miután a listavezető Union Berlin 2-0-ra kikapott Frankfurtban a Bundesliga 8. fordulójában.

A hazaiak a 12. percben szereztek vezetést Mario Götze találatával, majd a 42. percben Jesper Lindström lőtt pimasz gólt: a hatszoros dán válogatott középpályás az ellenfél térfelén szerzett labdát, meghúzta a bal szélen, majd befelé cselezve két védőt is elfektetett és okosan visszagurított a jobb alsó sarokba (2-0).

Óriási verést kapott Újpesten, nagy gödörben a Kisvárda
Sorozatban harmadszor kapott ki a tavalyi ezüstérmes.

A vendégeknél Schäfer András az 57. percben állt be csereként.

Kikapott – idén immáron harmadszor – a Borussia Dortmund is, amely Kölnben szenvedett 3-2-es vereséget. Ugyan a vendégek Julian Brandt révén az első félidőben vezetést szereztek, de Florian Kainz az 53. percben egyenlített, három perccel később Steffen Tigges szép fejessel már a hazaiakat juttatta előnyhöz. A harmadik kölni gólt a 72. percben Dejan Ljubicic egy szép, 16 méteres tekeréssel szerezte, míg a végeredményt egy hazai öngól állította be.

Az RB Leipzig – kezdőcsapatában a három magyarral, Gulácsi Péterrel, Szoboszlai Dominikkel és Willi Orbánnal – úgy nyert 4-0-ra a nyeretlen pofozógép Bochum ellen, hogy Timo Werner és Christopher Nkunku is duplázott, sőt, utóbbi egy büntetőt is elrontott.

Bundesliga, 8. forduló

RB Leipzig–Bochum 4-0 (2-0)
gól: Werner (15., 53.), Nkunku (23. – 11-esből, 85.)

Frankfurt–Union Berlin 2-0 (2-0)
gól: Götze (12.), Lindström (42.)

Freiburg–Mainz 2-1 (2-0)
gól: Gregoritsch (3.), Kyereh (37.), illetve Martin (52.)

Köln–Borussia Dortmund 3-2 (0-1)
gól: Kainz (53.), Tigges (56.), Ljubicic (71.), illetve Brandt (31.), Schmitz (78., öngól)

Wolfsburg–Stuttgart 3-2 (2-2)
gól: Marmoush (23.), Arnold (38.), Gerhardt (90+1.), illetve Guirassy (22.), Mavropanosz (45+1.)

Werder Bremen–Mönchengladbach 5-1 (4-0)
gól: Fullkurg (5., 13.), Ducksch (8.), Benszebaini (37., öngól), Weiser (73.), illetve Thuram (63.)