Hiába lőtt csodagólt Myrto Uzuni, nem Albánia jutott föl az A divízióba

Izrael szombat este 2-1-re legyőzte Albániát a Nemzetek Ligája B divíziójának 2. csoportjában, amivel bebiztosította első helyét.

A spanyolok ellen megcsinálta, ami a Fradi ellen nem ment: gólt lőtt
Breek Embolo döntötte el a Nemzetk Ligája-meccset, de a góljának a portugálok örülhettek legjobban.

Az első félidőben nem esett gól, térfélcsere után viszont egy élesen középre lőtt labdára jól robbant be Shon Weissman, így 38 másodperc alatt előnybe kerültek a hazaiak. Sokáig úgy tűnt, ez dönt el mindent, de a 88. percben Myrto Uzuni egy káprázatos kapáslövéssel egyenlített.

Végül mégsem osztoztak a pontokon a felek, mert egy óriási védelmi hiba után Tai Baribo közvetlen közelről újra vezetést szerzett Izraelnek a 92. percben. Erre már nem volt idő válaszolni.

Ebben a csoportban szerepelt volna Oroszország, ám kizárása miatt biztos volt a kiesése. Izrael két döntetlennel és két győzelemmel nyolcpontos, és bár nem játszik már mérkőzést, sem Albánia (1 pont), sem Izland (3 pont) nem érheti már be az első helyen.

Eredmények – Nemzetek Ligája

A divízió:
2. csoport:
Spanyolország-Svájc 1-2 (0-1)
Csehország-Portugália 0-4 (0-2)

Az állás: 1. Portugália 10 pont, 2. Spanyolország 8, 3. Svájc 6, 4. Csehország 4

Izrael-Albánia 2-1 (0-0)

Az állás: 1. (és már feljutott) Izrael 8 pont/4 mérkőzés, 2. Izland 3/3, 3. Albánia 1/3

4. csoport:
Szerbia-Svédország 4-1 (2-1)
Szlovénia-Norvégia 2-1 (0-0)

Az állás: 1. Szerbia 10 pont (11-5), 2. Norvégia 10 (7-5), 3. Szlovénia 5, 4. Svédország 3

C divízió:
2. csoport:
Ciprus-Görögország 1-0 (1-0)
Észak-Írország – Koszovó 2-1 (0-0)

Az állás: 1. (és már feljutott) Görögország 12 pont, 2. Koszovó 6, 3. Észak-Írország 5 (6-7), 4. Ciprus 5 (3-7)