Bement a tulajdonos meccs közben, hogy eldöntse, melyik játékos rúgja a tizenegyest

Szürreális körülmények között esett ki a bolgár élvonalból a Carszko Szelo, miután a 97. percben kihagyott egy tizenegyest.

A rájátszás utolsó mérkőzése előtt 25-25 ponttal állt az utolsó két helyen a Botev Vraca és a Carszko, mivel azonban csak a sereghajtó esik ki a Parva Ligából automatikusan, komoly tétje volt a a 32. fordulónak. Nem volt szerencséje a Lokomotiv Szófia ellen az együttesnek, mert már a 26. percben hátrányba került és csak a hajrában tudott egyenlíteni.

A java csak ezután jött, ugyanis a Carszko a 92. percben büntetőhöz jutott, amin akár a bentmaradás is múlhatott volna. A játékosok azonban összevesztek, hogy ki rúgja a tizenegyest. Meglepetésre a csapat tulajdonosa, Sztojne Manolov bement a pályára, ellökdöste Yusapha Yaffát és Martin Kavdanszkinak adta az esélyt, hogy hős legyen. Csakhogy a csapatkapitány kihagyta a büntetőt és maradt az 1-1-es végeredmény.

Eközben a Botev Vraca ráadásul nyerni tudott, így aztán semmi sem menthette meg a Carszkop Szelót a kieséstől.