Különleges fejesgóllal maradt életben a Liverpool bajnoki címről szőtt álma

Robin Jones/Getty Images

A Liverpool kedd este 2-1-re győzött a Southampton vendégeként a Premier League utolsó előtti fordulójában.

Idei második kupáját is tizenegyesekkel húzta be a Liverpool
Csoda, hogy 0-0 lett a rendes játékidő, a hosszabbításra viszont kifulladtak a csapatok. A tizenegyespárbaj a hetedik körben dőlt el.

Alaposan ráijesztett a hazai csapat a bajnokaspiránsra, miután Nathan Redmond egy remek tekeréssel vezetést szerzett a 13. percben.

Erre negyedóra alatt válaszolni tudott Takumi Minamino, aki meglepte az ellenfél kapusát azzal, hogy kicsit kiszorított helyzetből a rövid fölső sarokba lőtt.

Sokáig azonban a győztes gól nem jött össze, végül egy rosszul elvégzett szöglet után egy Southampton-játékos kifejelt labdáját bólintotta vissza szemfülesen Joel Matip.

Ezzel visszazárkózott a Liverpool a listvezető mögé egyetlen pontra, vagyis az utolsó fordulóban dől csak el, hogy a Manchester City lesz a bajnok, vagy Jürgen Klopp együttese.