Óriási meccset vívott a City a Poollal, de a végén mindent maradt a régiben

PAUL ELLIS / AFP

2-2-es döntetlent játszott a Manchester City a Liverpoollal a Premier League rangadóján.

A City szempontjából álomszerűen indult a meccs, De Bruyne lövése egy védőn megpattant, majd a bal kapufát is érintve is került a gólvonal mögé.

Sokáig nem vezetett a hazai csapat, mert a két liverpooli szélsővédő közreműködésével gyorsan megszületett az egyenlítés, Robertson beívelését Alexander-Arnold készítette le Diogo Jotának, akinek már nem volt túl nehéz dolga.

Az első félidő után mégis a manchesteriek álltak jobban, mert Cancelo kapu elé ívelt labdájánál Gabriel Jesus teljesen üresen maradt, és élt is a kínálkozó lehetőséggel.

A statisztika a City mellett szólt, mert ebben a bajnokságban mind a 22 meccsét megnyerte, amikor az övé volt a meccs első gólja. A Liverpool-játékosok pedig számukra szokatlan helyzetben vonulhattak a szünetre, mert utoljára tavaly áprilisban álltak vesztésre félidőben, de akkor végül 2-1-re fordítani tudtak az Aston Villa ellen.

Most az egygólos hátrányt gyorsan eltüntette a Pool, mivel még egy perc sem telt el a második félidőből, amikor Szalah varázslatos passzát Mané beverte.

A 63. percben Sterling bevette Alisson kapuját, de a videózás után les miatt elvették a gólját, így maradt a 2-2.

A szezon egyik legjobb meccsén végül nem lehetett győztest hirdetni, így hét körrel a vége előtt a City egy ponttal vezet a Liverpool előtt.