Elkelt két újabb hely a katari focivébére

ALFREDO ESTRELLA / AFP

Mexikó és az Egyesült Államok is kvalifikálta magát a katari futballvébére az észak- és közép-amerikai selejtezősorozat utolsó fordulójában.

Mexikó 2-0-s győzelemmel szerezte meg a második helyet a részvételét már korábban bebiztosító Kanada mögött,

míg az Egyesült Államok kikapott ugyan 2-0-ra Costa Ricában, de jobb gólkülönbsége révén így is megelőzte a mostani ellenfelet.

Az amerikai csapat a 2018-as oroszországi tornán nem szerepelt, de ezúttal sikerrel vette az akadályokat, és története tizedik vébéjére készülhet. Mexikó pedig folytatta a remek sorozatát, 1994 óta nem rendezték világbajnokságot az El Tri nélkül. Az amerikaiak számára az 1930-as vébén elért harmadik hely számít a legjobb eredménynek, míg Mexikó kétszer (1970, 1986-ban) jutott el a legjobb nyolcig, és mindkétszer házigazdája volt a vébének.

A negyedik helyen záró Costa Rica interkontinentális pótselejtezőt vívhat majd a kijutásért, ahol ellenfele az óceániai régió legjobbja, Új-Zéland lesz.

Vb-selejtező, CONCACAF-zóna, 14. (utolsó) forduló:

Panama – Kanada 1-0
Costa Rica – Egyesült Államok 2-0
Mexikó – Salvador 2-0
Jamaica – Honduras 2-1

A végeredmény: 1. Kanada 28 pont (23-7), 2. Mexikó 28 (17-8), 3. Egyesült Államok 25 (21-10), 4. Costa Rica 25 (13-8), 5. Panama 21, 6. Jamaica 11, 7. Salvador 10, 8. Honduras 4