Messi triplázott, Peru szerint a brazilok pihentebbek voltak

Mariano Gabriel Sanchez / Anadolu Agency via AFP

Továbbra is megállíthatatlan a brazil labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezők dél-amerikai régiójában, miután magyar idő szerint péntek hajnalban 2-0-ra legyőzte Perut, és nyolc mérkőzés után hibátlan teljesítménnyel áll az élen.

A Liverpool nem hagyja magát, harcol a brazil szövetség kérvénye ellen
A Liverpool szeretné három kulcsjátékosát szerepeltetni a soron következő bajnokin.

A meccs már az első félidőben eldőlt, a 14. percben egy szép akció végén Éverton Ribeiro szerzett vezetést (1-0).

Majd a 40. percben Neymar kotort be közelről egy kipattanó labdát (2-0).

A peruiak szövetségi kapitánya, Ricardo Gareca elismerte, hogy Brazília fölényben játszott, de hozzátette, a rivális jóval kipihentebb volt azáltal, hogy nem játszhatta le mérkőzését Argentína ellen.

Nem nyilatkozom sokat a hibákról, mert Brazília fölényben játszott, ez az eredményben is megmutatkozott. Sajnos a vereséggel egyre bonyolultabb a helyzetünk, de harcolnunk kell, nem adhatjuk fel, nem veszíthetjük el a hitünket

– mondta, utalva arra, hogy Peru a tíz csapat közül mindössze a hetedik helyen áll.

Argentína simán verte Bolíviát, a 3-0-s győzelemből Lionel Messi mesterhármassal vette ki a részét – az első találata különösen szép volt.

A PSG sztárja ezzel megdöntötte Pelé gólrekordját, ugyanis már 79 alkalommal talált a kapuba, míg a brazilok háromszoros világbajnoka 77-szer volt eredményes a nemzeti csapatban – így Messi lett a dél-amerikai válogatott csúcstartó.

Uruguay a 92. percben szerzett góllal legyőzte Ecuadort, és megelőzve a tabellán fellépett a harmadik helyre.