Majdnem kiesett a Padova a kapitális kapusbaki miatt

Ritkán látható esemény történt az olasz labdarúgó-bajnokság harmadosztályának rájátszásában.

A Padova–Renate csata visszavágóján a hazaiak kapusa, Andrea Dini letette magának a labdát, de a vendégek szemfüles csatára, Giuseppe Giovinco ezt észrevette, a háta mögül eléje ugorva elvitte a labdát és a kapuba emelt.

A párharc múlt vasárnapi első mérkőzését a Padova idegenben 3-1-re megnyerte, és mivel az alapszakaszban jobb pozícióban zárt, a Renate csak háromgólos sikerrel juthatott volna tovább.

Giovinco találatával azonban éppen 3-0-s előnyre tett szert a 66. percben, de a padovaiakat végül a 31 éves brazil középpályás, Ronaldo Pompeu megmentette a 81. percben egy távoli lövésből szerzett találatával (1-3).

A 44-es összesítéssel így a Padova jutott tovább, az elődöntőben az Avellino lesz az ellenfele. A másik ágon Alessandria–Albinoleffe mérkőzést rendeznek.