Rangadót nyert a Manchester City, biztosan nem lesz címvédés a bajnokságban

Michael Regan/Getty Images

A listavezető Manchester City 2-0-ra győzött a harmadik helyezett Leicester City otthonában a Premier League harmincadik fordulójának szombati játéknapján. Benjamin Mendy szerzett vezetést a listavezetőnek egy okos csavarással a mérkőzés 58. percében.

A kinyíló Leicesteren aztán ellentámadásból talált fogást újra a Manchester City, Raheem Sterling a tizenhatoson belülre jutott a labdával, majd centerezését Gabriel Jesus értékesítette.

A manchesteriek sorozatban kilencedik idegenbeli mérkőzésüket nyerték meg a Premier League-ben, a gólarányuk ezeken a találkozókon immáron 24-3. A City győzelmével matematikailag is biztossá vált, hogy a címvédő Liverpool nem tudja már megelőzni Guardiola csapatát, vagyis új bajnokot avatnak majd idén.

A hazaiaknál egyébként Jamie Vardy 300. bajnoki mérkőzésén szerepelt a Leicesterben.