Bombaformában kezdték a törökök a vb-selejtezőket

Hiába rendelkezik Európa egyik legjobb csatárával a norvég labdarúgó-válogatott, ezúttal Erling Haaland sem tudott segíteni a világbajnoki selejtezők második fordulójában.

Emberhátrányban is közel állt a bravúrhoz Románia ellen az U21-es válogatott
Ugyan 10 emberrel sikerült megszerezni a vezetést, de Románia jól hajrázott.

A G csoportban a gibraltári sima győzelem után ugyanolyan sima vereség következett Málagában, ahol a koronavírus miatt kellett pályára lépnie az északi csapatnak, de Törökország ellen esélye sem volt.

Luxemburg sokkolta az íreket, Málta pontot rabolt a szlovákoktól
Akadtak meglepetések a szombat esti világbajnoki selejtezőkön.

Senol Günes csapata már szerdán óriási meglepetést ért el azzal, hogy 4-2-re verte a hollandokat. ezúttal 3-0-ra verte a másik riválist, és bejelentkezett a továbbjutásra.

A mérkőzés hőse a Fenerbahce játékosa, Ozan Tufan volt, aki már a 4. percben vezetést szerzett (0-1).

A 28. percben a Leicester City védője, Caglar Söyüncü fejessel növelte az előnyt (0-2).

Az 59. percben Tufan gyönyörű góllal állította be a 0-3-as végeredményt.

A csoportban Montenegró is hibátlan még, ezúttal Gibraltárt verte 4-1-re, míg Hollandia 2-0-ra nyert a lettek ellen.

Az E csoportban is fontos szerephez jutott egy piros lap: Henri Anier ugyan kétszer is vezetéshez juttatta az észteket Minszkben, de a hazaiak mindkétszer egyenlítettek, majd Karl Rudolf Oigus kiállítását követően a fehéroroszok az utolsó tíz percben kétszer is betaláltak, beállítva a 4-2-es végeredményt.

A H csoportban Oroszország Szlovéniát győzte le 2-1-re, így hat ponttal az élen áll. Horvátország a szerdai, ljubljanai vereség után javított, Mario Pasalic találatával 1-0-ra nyert Ciprus ellen.

A hazaiaknál Luka Modric 135. alkalommal lépett pályára, ezzel Darijo Srnát megelőzve a horvát futball válogatottsági rekorderévé lépett elő.

Vb-selejtezők, 2. forduló

E csoport:
Fehéroroszország – Észtország 4-2 (1-1)
gól: Liszakovics (45., 83., az elsőt 11-esből), Kendis (64.), Szavickij (81.), illetve Henri Anier (31., 55.)
piros lap: Oigus (77., Észtország)

G csoport:
Norvégia – Törökország 0-3 (0-2)
gól: Ozan Tufan (4., 59.), Caglar Söyüncü (28.)
piros lap: Thorstvedt (80., Norvégia)

Hollandia – Lettország 2-0 (1-0)
gól: Berghuis (32.), de Jong (69.)

Montenegró – Gibraltár 4-1 (2-1)
gól: Beqiraj (26.), Simic (43.), Tomasevic (53.), Jovetic (80.), illetve Styche (30., 11-esből)

A csoport állása: 1. Törökország 6 pont (7-2), 2. Montenegró 6 (6-2), 3. Hollandia 3 (4-4), 4. Norvégia 3 (3-3), 5. Lettország 0 (1-4), 6. Gibraltár 0 (1-7)