Luxemburg sokkolta az íreket, Málta pontot rabolt a szlovákoktól

CLODAGH KILCOYNE / POOL / AFP

Története során eddig ötből ötször kikapott Írországtól a luxemburgi labdarúgó-válogatott, amely szombat este óriási meglepetésre 1-0-ra győzött a dublini világbajnoki selejtezőn.

Bombaformában kezdték a törökök a vb-selejtezőket
Hollandia után Norvégiát is legyőzték, Haalandéknak esélyük sem volt.

A mérkőzés egyetlen gólját a Dinamo Kijev csatára, Gerson Rodrigues szerezte, aki 23 méterről lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát.

A két csapat korábban ötször találkozott egymással, mindegyik meccset az írek nyerték: 1936-ban, barátságos mérkőzésen 5-1-re, az 1954-es vb selejtezőin 4-0-ra és 1-0-ra, illetve az 1988-as Eb-kvalifikációban 2-0-ra és 2-1-re.

Az írek immáron 11 mérkőzés óta nyeretlenek.

Az A csoport másik mérkőzésén a portugálok Diogo Jota révén már két góllal is vezettek Belgrádban, azonban a szerbek Aleksandar Mitrovic és Filip Kostic találataival 2-2-re mentették a rangadót. A 93. percben Cristiano Ronaldo ugyan szerzett egy gólt, de a játékvezető nem adta meg…