Illyés Tibor / MTI

Emberhátrányban is közel állt a bravúrhoz Románia ellen az U21-es válogatott

A németek utáni sima vereség után második csoportmérkőzésén is vereséget szenvedett a magyar U21-es labdarúgó-válogatott a magyar-szlovén közös rendezésű Európa-bajnokságon, így biztosan nem juthat tovább.

Bombaformában kezdték a törökök a vb-selejtezőket
Hollandia után Norvégiát is legyőzték, Haalandéknak esélyük sem volt.

Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat, a 8. percben Bolla távoli, léc alá tartó lövését bravúrral védte Vlad, majd a 13. percben Ganea a románoknak szerezhetett volna vezetést, de nyolcméteres fejese elkerülte a kaput.

A 31. percben Mezei 22 méteres szabadrúgása befért volna a bal felső sarokba, de Vlad ezt is kivédte.

A 42. percben idegesen állhatott fel a kispadról Gera Zoltán szövetségi edző: egy felugrás során Szőke lekönyökölte Ciobotariut, ezzel megkapta második sárga lapját – emberhátrányba kerültünk.

Ezt már akár az első félidő ráadásában kihasználhatták volna a románok, de Ganea közeli pörgetőse a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

A második félidőre érthető módon védekezésre rendezkedett be a csapat, de az 56. percben egy tökéletes kontra végén mégis sikerült megszerezni a vezetést: Deutsch balról középre lőtt labdájára Csonka érkezett, és 6 méterről nem hibázott (1-0).

A 70. percben Matan 15 méterről, jobbal nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (1-1).

Az utolsó húsz percben végig egykapuzott a vendégcsapat, a 86. percben Matan szögletét követően Petre megcsúsztatta a labdát, Pascanu pedig egy méterről a hálóba kotorta a labdát (1-2).

A 94. percben még lehetett volna egyenlíteni, de Bárány lövését bravúrral védte a román kapus.

Miután a válogatott két mérkőzés után nulla ponttal áll, így biztosan búcsúzik az Eb-től. Utolsó csoportmérkőzését kedden Hollandia ellen vívja Székesfehérváron.

U21-es Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló

Magyarország – Románia 1-2 (0-0)
gól: Csonka (55.), illetve Matan (70.), Pascanu (87.)
piros lap: Szőke (42.)

Németország – Hollandia 1-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Németország 4 pont (4-1), 2. Románia 4 (3-2), 3. Hollandia 2, 4. Magyarország 0

B csoport, 2. forduló:
Spanyolország – Olaszország 0-0
Szlovénia – Csehország 1-1 (1-0)

A csoport állása: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Csehország 2 (2-2), 3. Olaszország 2 (1-1), 4. Szlovénia 1

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.