JORGE GUERRERO / AFP

Két 11-est elrontva, vért izzadva jutott tovább a Barca

Csak hosszabbításban jutott tovább a Barcelona a Király Kupában a harmadosztályú Cornellá ellen.

A kiscsapat az előző körben kiejtette az élvonal listavezetőjét, az Atlético Madridot, és a Barcelona ellen is szívósan küzdött a műfüves pályán.

A Barca az első félidőben kapott egy büntetőt, de Miralem Pjanic nem tudta megszerezni első gólját a klub színeiben, mert Ramón Juan eltalálta az irányt, és aztán a kipattanót is összeszedte.

A rendes játékidő 0-0-val zárult, pedig a Barcelona lőhetett még egy 11-est, de Ousmané Dembélé hiába tűnt nagyon koncentráltnak, eltalálta a középen maradó kapust.

Aztán a hosszabbítás elején hamar javította a hibáját a francia légiós, aki a 16-oson kívülről volt eredményes.

Az utolsó percekben már tíz emberrel játszott a Cornellá Estellés kiállítása miatt, a Barcelona pedig Pedri nagyon önzetlen passza után Martin Braithwaite révén szerzett még egy újabb gólt, és ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

A nemrég a spanyol Szuperkupa-döntőben a Barcelonát legyőző Athletic Bilbaónak is meg kellett szenvednie a továbbjutásért, a szintén harmadosztályú Ibiza ellen Unai Nunez a 90+1. percben gondoskodott arról, hogy ne kelljen még 2×15 percet játszani.