Az Atléticónak évek óta csak a pofonok jutnak a kupában

JAVIER SORIANO / AFP

Egymás után másodszor is harmadosztályú rivális búcsúztatta a spanyol Király-kupában az Atlético Madridot: a La Liga élén álló csapat hatalmas meglepetésre 1-0-ra kikapott az UE Cornellá vendégeként szerdán, így már a 64 között kiesett.

A hazaiak győztes gólját a nyolcadik percben a védő Adrian Jímenez Gómez szerezte.

A madridiak Ricard Sánchez kiállítása miatt a 63. perctől emberhátrányban játszottak.

Az elmúlt három évben a kupa nem ad boldogságot. Változtatnunk kell a dolgokon, hogy ugyanaz ne fordulhasson elő újra velünk

– bosszankodott Diego Simeone, az Atlético edzője.

Csapata tavaly a legjobb 32 között a Cultural Leonesa ellen esett ki (2-1, hosszabbítás után), tavalyelőtt pedig a nyolcaddöntőben a Girona búcsúztatta (4-4-gyel, idegenben szerzett több góllal).

A La Liga csapatai közül kedden a Celta Vigo és a Getafe is búcsúzott, mindkét együttest ugyancsak harmadosztályú rivális ejtette ki.

Király-kupa, 2. forduló (a legjobb 32 közé jutásért)

Cornella (III.) – Atlético Madrid 1-0 (1-0)
gól: Jiménez (7.)