Megszakította szégyenteljes szériáját a Mönchengladbach

MARTIN MEISSNER / Pool AP / dpa Picture-Alliance via AFP

Közel hat év és tizenkét vereség után ismét győztesen hagyta el a pályát a Burussia Mönchengladbach a Borussia Dortmund ellen: Marco Rose csapata nagyszerű játékkal 4-2-re verte a riválist, és meg is előzte a tabellán.

Ha edzőváltás lesz a Herthánál, Dárdai Pál is esélyes lehet a kispadra
Egykori csapattársa, Marko Rehmer is méltatta a magyar edző 2015-ös bravúrját.

„A csapatomnak a saját erejében kell bíznia, nyomást akarunk gyakorolni az ellenfélre” – nyilatkozta a mérkőzés előtt Rose, és nem beszélt a levegőbe.

Nico Elvedi révén a csapat a 11. percben megszerezte a vezetést, de erre válaszul Erling Haaland kétszer is betalált, máris a Dortmundnál volt az előny (1-2).

A 32. percben Lars Stindl szabadrúgását a vendégek kapusa csak maga elő tudta ütni, védő égen-földön nem volt, Elvedi így magányosan gurított a kapuba (2-2).

A második félidő is gyors hazai góllal kezdődött, ezúttal Rami Benszebaini volt eredményes, a 4-2-es végeredményt az eltiltásából visszatérő Marcus Thuram állította be.

A ’Gladbach legutóbb 2015. április 11-én verte meg a riválist (3-1), akkor a győztes oldalon Lucien Favre, a vesztesen Jürgen Klopp ült a kispadon.

Bundesliga, 18. forduló

Mönchengladbach – Dortmund 4-2 (2-2)
gól: Elvedi (11., 32.), Benszebaini (49.), M. Thuram (78.), illetve Haaland (22., 28.)