A belgák valamit nagyon tudnak az angol válogatott ellen

Anglia nem lesz ott a Nemzetek Ligája négyes döntőjében, ez akkor vált biztossá, amikor a belgák 2-0-ra győzték le Gareth Southgate csapatát.

A meccs már az első félidő derekán eldőlt, Youri Tielemans lövése Tyrone Mingsen megpattanva,és a kapufát érintve vágódott be,

aztán Dries Mertens csavart be egy szabadrúgást nagyon szépen.

A vereség ellenére az angol média el volt ájulva Jack Grealish játékától, aki első tétmeccsén többek között ilyen megmozdulást produkált:

Southgate-nek 48. meccsén ez volt a 10. veresége a válogatottal, amely ezt megelőzően 2017-ben, a skótok ellen kapott két gólt is a 16-oson kívülről. A felek legutóbbi négy meccséből már a harmadikat nyerték a belgák, akik két éve a vb-bronzmeccsén is elpáholták az angolokat.

Ugyanebben a csoportban a dánok két Christian Eriksen-tizenegyessel verték Izlandot, amelynek a mostani vereségnél jobban fájhatott az, amelyet a Puskás Arénában szenvedett el az Eb-pótselejtezőn.

Az egyes csoportban még három csapat is harcol az első helyért, a legjobban a lengyeleket 2-0-ra legyőző olaszok állnak, de még Robert Lewandowskiéknak sem kell lemondaniuk a továbbjutásról. Az olaszok második gólját, amelyet Domenico Berardi szerzett, 30 passz előzte meg, ez rekord a Nemzetek Ligáját tekintve.

Sajnos itt nem látható a teljes előzmény, csak a támadás vége:

A kezdőkörből emelt zseniális gólt a kazah focista
Így kell egyből válaszolni egy bekapott gólra.

A négyes döntőben egyelőre csak egy hely kelt el, a világbajnok franciák már kvalifikálták magukat a portugálok elleni sikerükkel.

Nemzetek Ligája, 5. forduló:

A divízió:
1. csoport:
Olaszország – Lengyelország 2-0 (1-0)
Hollandia – Bosznia-Hercegovina 3-1 (2-0)

Az állás: 1. Olaszország 9 pont, 2. Hollandia 8, 3. Lengyelország 7, 4. Bosznia-Hercegovina 2

Románia – Norvégia elhalasztva

Az állás: 1. Ausztria 12 pont/5 mérkőzés, 2. Norvégia 9/4, 3. Románia 4/4, 4. Észak-Írország 1/5

Törökország – Oroszország 3-2 (2-1)

A csoport állása: 1. Oroszország 8 pont (9-7), 2. Magyarország 8 (5-4), 3. Törökország 6, 4. Szerbia 3