Egyetlen gól döntött a rangadón, de nem Ronaldo, vagy Griezmann szerezte

Mindössze egyetlen gól született a világbajnok és az Európa-bajnok összecsapásán, vagyis a Portugália-Franciaország mérkőzésen a Nemzetek Ligájában, szombaton.

A rangadót sokkal aktívabban kezdte Franciaország, de a világbajnok egy kimagaslóan látványos támadáson túl inkább csak mezőnyfölényben játszott. Térfélcsere után több veszélyt hordozott magában a vendégek játéka, végül mégis egy apró Rui Patricio hiba kellett a gólhoz. Az egyébként kiválóan védő kapus Adrien Rabiot lövését középre ütötte, az érkező N’Golo Kante pedig közvetlen közelről nem hibázott.

A meccs hajrájára magához tudta venni a kezdeményezést a portugál csapat, de nem tudtak már egyenlíteni a hazaiak. Franciaország így biztosította helyét a Nemzetek Ligája négyes döntőjében. Ezalatt Svájc meglepte Spanyolországot, amelyben Sergio Ramos két tizenegyest is kihagyott. Remo Freuler viszont nem hibázott a 27. percben, így a 89. percben szerzett Gerard Moreno-gól az egyenlítést érte a spanyoloknak.

A németek is majdnem bajba kerültek, a Fradi légiósa, Olekszandr Zubkov verekedte ki csapatának a lövőhelyzetet, amit Roman Jaremcsuk lőtt a kapuba. A Nationalelf azonban nem dőlt kardjába, Leroy Sané és Timo Werner góljaival tíz perc alatt megfordították a meccset, utóbbi pedig a második félidőben beállította a 3-1-es végeredményt.

Az este negyedik párhuzamosan zajló meccsén pedig Svédország 2-1-re legyőzte Horvátországot.

Eredmények – Nemzetek Ligája, 5. forduló

A divízió:
3. csoport:

Svédország-Horvátország 2-1 (2-0)
Portugália-Franciaország 0-1 (0-0)

Az állás: 1. (és négyes döntőbe jutott) Franciaország 13 pont, 2. Portugália 10, 3. Horvátország 3 (7-13), 4. Svédország 3 (3-9)

San Marino-Gibraltár 0-0

Az állás: 1. Gibraltár 7 pont/3 mérkőzés, 2. Liechtenstein 4/3, 3. San Marino 2/4

Kiemelt kép: Carlos Rodrigues/Getty Images