A Dunaszerdahelyet ripityára verte ellenfele az Európa Ligában

Meghökkentően nagy verést kapott Ausztriában a Dunaszerdahely focicsapata, 7-0-ra verte a DAC együttesét a LASK Linz.

A hazai csapat bekezdett, Marko Raguz már a 6. percben vezetést szerzett, sőt tíz percre rá már duplázott is. A dunaszerdahelyiek nem érezték a ritmust, csak a félidő végén volt két helyzetük. Térfélcsere után aztán jött a tragédia, César Blackmant azonnal kiszórta a játékvezető, a DAC pedig összeomlott,

már az 56. percben 6-0 állt az eredményjelzőn.

Érthetetlen Bernd Storck csapatának katasztrofális teljesítménye, hiszen a Fortunal Ligában százszázalékos a dunaszerdahelyi csapat hét fordulót követően. Végül hét gólt kapott a DAC és hiába a bajnokságbeli remeklés, az EL-től búcsúzott a felvidéki együttes, amelyben Kalmár Zsolt és Schäfer András végig a pályán volt.

Nem volt jó napja a többi magyar légiósunknak sem, a Gyurcsó Ádámmal felálló Hajduk Split 2-0-ra kikapott a Galatasaray otthonában, a Vida Kristophert végig pályán hagyó Piast Gliwice pedig hármat kapott Koppenhágában válasz nélkül. A MOL Fehérvár FC viszont szerencsére továbbment csütörtök este és az is eldőlt, hogy a belga Standard Liége lesz az ellenfele a playoffban.

Eredmények – Európa Liga, selejtező, 3. forduló

LASK Linz (osztrák)-DAC (szlovák) 7-0 (2-0)
Rijeka (horvát)-Kolosz Kovalivka (ukrán) 2-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Sporting Lisboa (portugál)-Aberdeen (skót) 1-0 (1-0)
Willem II (holland)-Glasgow Rangers (skót) 0-4 (0-2)
MOL Fehérvár FC-Reims (francia) 0-0 – 11-esekkel: 4-1
APOEL (ciprusi)-Zrinjski (bosnyák) 2-2 (2-1, 2-2, 2-2) – 11-esekkel: 4-2
FC Köbenhavn (dán)-Piast Gliwice (lengyel) 3-0 (1-0)
Galatasaray (török)-Hajduk Split (horvát) 2-0 (0-0)
Granada (spanyol)-Locomotive Tbiliszi (georgiai) 2-0 (0-0)
Klaksvik (feröeri)-Dinamo Tbiliszi (georgiai) 6-1 (1-0)
Sarajevo (bosnyák)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 2-1 (1-1)
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Dundalk (ír) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 3-5
Shkendija (macedón)-Tottenham Hotspur (angol) 1-3 (0-1)
Standard Liege (belga)-Vojvodina (szerb) 2-1 (0-0, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után
VfL Wolfsburg (német)-Deszna (ukrán) 2-0 (1-0)
AC Milan (olasz)-Bodö/Glimt (norvég) 3-2 (2-1)
FC Basel (svájci)-Anortoszisz (ciprusi) 3-2 (3-1)
Legia Warszawa (lengyel)-Drita (koszovói) 2-0 (2-0)
St. Gallen (svájci)-AEK Athén (görög) 0-1 (0-0)
FK Rosztov (orosz)-Makkabi Haifa (izraeli) 1-2 (1-1)
Besiktas (török)-Rio Ave (portugál) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 2-4
Charleroi (belga)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (1-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után
CSZKA Szófia (bolgár)-B36 Torshavn (feröeri) 3-1 (2-0)
Djurgarden (svéd)-CFR Cluj (román) 0-1 (0-0)
Floriana (máltai)-Flora (észt) 0-0 – 11-esekkel: 2-4
Malmö (svéd)-Lokomotiva Zagreb (horvát) 5-0 (3-0)
Mura (szlovén)-PSV Eindhoven (holland) 1-5 (1-2)
Riga FC (lett)-Celtic Glasgow (skót) 0-1 (0-0)
Rosenborg (norvég)-Alanyaspor (török) 1-0 (0-0)
FCSB (román)-Liberec (cseh) 0-2 (0-0)
Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Motherwell (skót) 3-0 (1-0)