111 perc kellett hozzá, hogy eltalálják a kaput, de így is nyertek

Nehéz jelzőket találni az Európa Liga harmadik selejtezős körének csütörtöki, Ararat-Armenia–NK Celje összecsapására, egészen komoly kihívás lenne rosszabb meccset találni.

Ez nem valamiféle költői túlzás, a két csapat el sem találta a kaput a 88 percen át.

Az eseménytelen EL-meccsen a rendes játékidőben így aztán nem is esett gól, a két klub 3-3 alkalommal lőtt egyáltalán kapura, ebből hármat blokkoltak a védők, három pedig mellé ment. A hosszabbításban aztán megtört a jég, a 111. percben a hazai örmény alakulat végre eltalálta a kaput, sőt gólt is lőtt.

Az ukrán Szerhij Vakulenko találatát követően már csak ki kellett bírni a hosszabbítást az örményeknek, amit sok szabálytalansággal meg is tettek, a Celje játékosai a 92. perc után már nem találtak kaput.

Az Ararat-Armenia ezzel egyetlen kaput talált lövéssel bejutott az Európa Liga playoff-körébe, ahol a Crvena zvezda lesz az ellenfele.