Nyolc gólt lőtt egy félidő alatt a kupában a Szoboszlai nélkül felálló Salzburg

10-0-ra győzött az osztrák kupa első fordulójában a Salzburg, amelyben nem lépett pályára Szoboszlai Dominik, aki a válogatottban lejátszott két mérkőzés után csak szerda reggel indult vissza klubjához.

A társak a magyar középpályás nélkül is kitettek magukért a harmadosztályú Bregenz ellen, az első gólt a 13. percben szerezte a mali Sékou Koita, a 43. percben pedig már 8-0 volt a Salzburgnak.

Az első félidőben szerzett nyolc gólból négyet a zambiai Patson Daka jegyzett, akit a hírek szerint José Mourinho nagyon szívesen látna a Tottenhamnél. A 21 éves Daka az előző idényben 24 góllal járult hozzá a Salzburg bajnoki címéhez, a kupában és a BL-ben pedig volt még további három találata.

A bajnokságot vasárnap kezdi a Salzburg, amely immár Szoboszlaival a soraiban a Wolfsberghez látogat.

Kiemelt kép: Kenzo TRIBOUILLARD / AFP