Cristiano Ronaldo szenzációs duplájával nyert Portugália, közben megismétlődött a vb-döntő

Cristiano Ronaldo két varázslatos góljával verte Svédországot Portugália a Nemzetek Ligája keddi játéknapján, ezzel

ő lett a történelemben a második, aki válogatott szinten átlépte a 100 gólos határt.

Az iráni Ali Daei vezeti az örökrangsort 109 találattal, Ronaldo a második, a malajziai Mokhtar Dahari a harmadik (86), Puskás Ferenc pedig a negyedik (84). Puskásnak ehhez a terméshez elég volt 85 válogatott mérkőzés.

A svéd-portugál meccs első félidejének hajrájában Gustav Svensson tette meg azt a szívességet, hogy begyűjtötte második sárga lapját a mérkőzésen, ráadásul a kiállítása után Ronaldo ezt a varázslatos gólt lőtte.

A nehéz helyzetbe kerülő svédek nem is tudtak egyenlíteni, ehelyett a Juventus szupersztárja lőtt gyönyörűen a bal felső sarokba tizenhat méterről, ezzel kialakítva a végeredményt.

Eközben Franciaországba látogatott a horvát válogatott, amellyel megismétlődött a 2018-as világbajnoki döntő párosítása, sőt végeredménye is. A horvátok kezdtek jobban, ráadás egy igazán különleges góllal szereztek vezetést a vendégek: Dejan Lovren egy szöglet után elküldte lövőcsellel a védőjét és gyengébbik lábbal lőtt a kapu bal oldalába.

Apránként jött vissza a meccsbe a világbajnok, de egyenlíteni csak az első félidő hajrájában sikerült, igaz annyira bele is jöttek a franciák, hogy még térfélcsere előtt vezetést szereztek. Ezután sem ült le a meccs, mert fordulás után a horvátok rögtön egyenlítettek Josip Brekalo szerencsés találatával, de tíz percre rá jött is Dayot Upamecano fejese, valamint Olivier Giroud büntetője, így alakult ki a 4-2-es végeredmény.

Az este további mérkőzésein Belgium 5-1-re intézte el Izlandot, az angolok viszont bánküdhattak, mert bár több újoncot is avattak, gól nem esett a Dánia elleni mérkőzésen.

Franciaország-Horvátország 4-2 (2-1)
A csoport állása: 1. Portugália 6 pont (6-1), 2. Franciaország 6 (5-2), 3. Svédország 0 (0-3), 4. Horvátország 0 (3-8)

C divízió:

1. csoport:
Luxemburg-Montenegró 0-1 (0-0)
Ciprus-Azerbajdzsán 0-1 (0-1)
A csoport állása: 1. Montenegró 6, 2. Azerbajdzsán és Luxemburg 3 (2-2), 4. Ciprus 0

2. csoport:
Örményország-Észtország 2-0 (1-0)
Georgia – Észak-Macedónia 1-1 (1-1)
A csoport állása: 1. Észak-Macedónia 4 pont (3-2), 2. Georgia 4 (2-1), 3. Örményország 3, 4. Észtország 0

D divízió:

2. csoport:
San Marino-Liechtenstein 0-2 (0-2)
A csoport állása: 1. Liechtenstein 3 pont/1 mérkőzés (2-0), 2. Gibraltár 3/1 (1-0), 3. San Marino 0/2

Kiemelt kép: Janerik HENRIKSSON / TT NEWS AGENCY / AFP