Bale nem úszta meg, minden labdaérintését kifütyülte a Bernabéu

A közönség is „megszólalt” a walesi játékos botrányos viselkedése kapcsán.

Korán, már a második percben hátrányba került a Real Madrid a Real Sociedad elleni hazai bajnokiján a LaLiga 14. fordulójában, de Luka Modric két gólpasszának és góljának köszönhetően végül 3-1-es sikert aratott. A győzelemhez csereként bő húsz perccel járult hozzá Gareth Bale, akit igencsak szigorú szurkolósereg fogadott.

A walesi játékost már a bemelegítésnél is kifütyülte a közönség egy része, majd meccs előtti bemutatásakor és becserélésekor is kapott a szurkolóktól, azt követően pedig minden labdaérintését füttyszó követte.

A szurkolói reakció nem véletlen: egész héten témát szolgáltatott a walesi–magyar (2-0) Európa-bajnoki selejtező, mely után Bale egy olyan zászlóval ünnepelte a válogatott Eb-kijutását, melyen a „Wales. Golf. Madrid. Ebben a sorrendben.” felirat díszelgett. Ez verte ki a biztosítékot jó néhány madridi szurkolónál, és bár Zinédine Zidane gyakorlatilag megvédte játékosát, a fanatikusok nem rejtették véka alá véleményüket:

Kiemelt kép: Burak Akbulut/Anadolu Agency/AFP