Újabb szlovén csapatot vert meg a Ferencváros

Harmadik edzőmeccsén harmadik sikerét aratta a magyar bajnok.

A két szlovén ellenfél – a Sampion Celje és az NK Celje – legyőzése után harmadik edzőmeccsét is nyugati szomszédunktól érkezett ellenféllel játszotta az Ausztriában edzőtáborozó Ferencvárosi TC. A magyar bajnok ezúttal az Európa Ligára készülő NS Mura ellen lépett pályára.

A 14. percben megszületett a Fradi felkészülésbeli 12. gólja: Rui Pedro lőtte a hálóba Davide Lanzafame mellel lekészített labdáját. Bő fél óra elteltével Maksimiljan Zorman jelezte, ébredezik az ellenfél, majd a 40. percben ő egyenlített (1-1) – derült ki a fradi.hu tudósításából. Isael előtt adódott nagy lehetőség az első félidő hajrájában, de a ferencvárosi játékos lövését védte a kapus, csak úgy, mint Rui Pedro próbálkozását.

Miközben éppen lehetséges második ellenfelét sorsolták a Bajnokok Ligájában, a Fradi ismét megszerezte a vezetést: Lanzafame harcolt ki tizenegyest, amit értékesített is. Bőle Lukács passzát aztán a szintén a Haladástól visszatérő Priskin Tamás továbbította a hálóba, majd Mikalaj Szihnyevics is bevette a kaput, ezzel a találattal alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

Ferencvárosi TC–NS Mura (szlovén) 4-1 (1-1)
Gólszerzők: Rui Pedro (14.), Lanzafame (tizenegyesből, 50.), Priskin (76.), Szihnyevics (88.), illetve Zorman (40.)

Kiemelt kép: fradi.hu

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.
SINGAPORE, SINGAPORE - JULY 21: Cristiano Ronaldo of Juventus in action during the International Champions Cup match between Juventus and Tottenham Hotspur at the Singapore National Stadium on July 21, 2019 in Singapore. (Photo by Pakawich Damrongkiattisak/Getty Images)