MADRID, SPAIN - JUNE 01: Jordan Henderson of Liverpool lifts the Champions League Trophy after after winning the UEFA Champions League Final between Tottenham Hotspur and Liverpool at Estadio Wanda Metropolitano on June 01, 2019 in Madrid, Spain. (Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

A Liverpool nyerte a Bajnokok Ligáját

Az FC Liverpool nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018-19-es szezonját azt követően, hogy a sorozat madridi fináléjában 2-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt.

Mindössze 25 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Skomina büntetőt ítélt, amiért Sissoko kézzel ért bele Sadio Mané beadásába. A 11-est a tavaly a Real Madriddal szemben elveszített finálé első félidejében megsérült Mo Szalah értékesítette. A gyors gól ellenére mindkét gárda rendkívül defenzív stílusban futballozott a folytatásban, a Liverpool átengedte a kezdeményezést riválisának, a Tottenham viszont nem tudott irányítani, leginkább felívelésekkel próbálkozott.

A Liverpool ebben a szezonban 28 alkalommal vezetett a szünetben, és ezeken a meccseken kivétel nélkül győzött.

A fordulást követően ugyan a tempó kicsit emelkedett, de helyzetek nem alakultak ki. A 69. percben a csereként pályára lépő James Milner lövése kerülte el kicsivel a kaput. A hajrában a Tottenham nem tudott mit kezdeni mezőnyfölényével, ugyanakkor a 87. percben a Barcelona elleni elődöntős párharc visszavágójának hőse, Divock Origi betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést.

A Liverpool története során hatodik alkalommal hódította el a legrangosabb európai trófeát.

Eredmény, Bajnokok Ligája-döntő:

FC Liverpool (angol)-Tottenham Hotspur (angol) 2-0 (1-0)
Madrid, Wanda Metropolitano Stadion, 67 ezer néző, v.: Damir Skomina (szlovén)

FC Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum (Milner, 62.) – Mané (Gomez, 90.), Szalah, Firmino (Origi, 58.)

Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko (Dier, 74.), Winks (Moura, 66.) – Alli (Llorente, 81.), Eriksen, Szon – Kane

gólszerzők: Szalah (2., 11-esből), Origi (87.)

Kiemelt kép: Matthias Hangst/Getty Images

Élő hírfolyam

Története során hatodszor a világ tetején a Liverpool

Akkor még nem tudtuk, de már a második percben eldőlt a 2019-es Bajnokok Ligája-döntő, amikor Mo Szalah bevágta a Mané által kiharcolt tizenegyest. Szalah ezzel a BL-döntők történetének második leggyorsabb gólját szerezte.

Akkor úgy tűnt, hogy ez a találat felrázza majd a meccset, ám épp ellenkezőleg: a Tottenham csak erőlködött, a Liverpool viszont megelégedett az egygólos előnnyel, és tartotta is azt 90 percen keresztül. Nagyon nehéz lenne bármit is kiemelni Szalah gólján kívül, helyzetek és izgalmas pillanatok is alig-alig akadtak. Még a 87. percben Divock Origi is betalált, amivel megpecsételte a Spurs sorsát.

A Liverpool ezzel története hatodik BL-serlegét nyerte, a Tottenham pedig első döntőjét veszítette el.

Nyom a Spurs

De hiába, mint ahogy egész este, az utolsó pillanatban valami megállítja Kane-éket. Lesz csoda?

Vágjuk már a centit, 10 perc

Két helyzete is volt a Spursnek, de nem történt áttörés. Helyette Dele Ali megy pihenni, és jön Fernando Llorente. Halottnak a csók?

Megy az óra

Az internetet még mindig az foglalkoztatja, hogy ki volt az a bikinis nő, aki befutott a pályára. (Amúgy egy híres orosz vlogger barátnője.) Nem csodálkozunk, ez a BL-döntő nagyon lapos.

Majdnem eldőlt, de csak majdnem

Egy egész szép támadás végén James Milner vágta kapura 15 méterről, és nagyon habár közel volt a második liverpooli gól, Lloris mozdulni sem tudott, maradt az 1-0. Húsz perc van hátra, valamit most már mutatnia kellen a Spursnek.

Mar megint a liverpooliak

Amig a Spurs-drukkerek visszaadnak minden kilőtt labdát, addig liverpooli oldalon ezek a szépen eltűnnek. Az imént egy biztonsági őr már kimászott az első sorba, és kitépte a labdát az egyik Pool-szurkoló kezeből.

Csak mondani kellett

Érkezik Lucas Moura, Harry Winks mehet pihenni. Na, lesz megint akkora hős a brazil, mint az Ajax ellen volt?

Újabb liverpooli csere

James Milner érkezik Wijnaldum helyett. Érdekes, hogy a Tottenhamnél semmi jele Llorentének vagy Lucas Mourának egyelőre.

Megy az erőlködés

Hát nem elkiabáltuk? Hát de. Minden ott folytatódik, ahol a szünet előtt befejeztük – jó, a Spurs egy fokkal jobban játszik. A Liverpool közben meghúzta az első cserét, Firmino helyett Origi érkezett.

Fun Fact:

Vicces infó 1: a 16 csapatból, amely a BL története során egy döntőben a félidőben előnnyel mehetett pihenni, tizenegy végül megnyerte a trófeát.

Ne kiabáljuk el,

de a Spurs nagyobb sebességgel, nagyobb iramban jött ki az öltözőből. De mondom, ne kiabáljuk el.

Ennél csak jobb lesz

A Liverpool a második percben megszerezte a vezetést, és egy-egy veszélyesebb kontrán kívül nem igazán csinált semmit a maradék 43 percben. A Spurs küzd, hajt, de nagyon sok a hiba, és ahogy írtuk néhány bejegyzéssel hamarabb, Harry Kane észrevehetetlen a pályán. Mikor jön vajon Lucas Moura?

7-7 talán már nem lesz

Péntek este, a belvárosi buli során többen is megtippelték az eredményt, a leghajmeresztőbb talán a 7-7-es volt – hogy 90 perc alatt, vagy hosszabbítással együtt, az nem derült ki.

Ez eddig nagyon vékony

Alig-alig tudunk valamit írni a pályán látottakról, mert alig-alig történik valami. Hiába támad többet és akar többet a Tottenham, az utolsó passzokba rendre hiba csúszik. A Liverpool köszöni szépen ezt az egy gólt, ők jól ellesznek a következő 50 percben. Mindegy, a hétközi EL-döntő első félidője is szörnyű volt, aztán a szünet után felpörögtek a csapatok és öt gól született.

Türelemjáték

Érezhetően többet van a labda a Tottenhamnél, viszont türelmesen passzolgatnak Eriksenék, a megfelelő pillanatot, a rést keresik a védelmen. A Liverpool nem kockáztat, nekik nem sietős. A sérülésből felépült Harry Kane-nek, amúgy, eddig nem volt momentuma.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.