Miért maradt el a magyar válogatott meccse? Nézze meg!

Hét magyar csapat lépett volna pályára kedden edzőmeccsen, közülük négyen Törökországban, ketten itthon.

A magyar csapatok téli felkészülése során az egyik legváltozatosabb, legérdekesebb nap lesz a keddi.

Az NB II-es Sopron a szlovák másodosztály Nyugati-csoportjában hetedik helyezett SK Senec együttesét fogadja, a Pápa pedig a román alacsonyabb osztályú Sepsiszentgyörggyel mérkőzik Lipóton.

Törökországban a Nyíregyházára a lett élvonal utolsó, tizedik helyezettje, a Spartaks Jurmala vár, a Békéscsaba az orosz Dinamo Moszkva juniorjai ellen szerepel, és bemutatkozik az MTK is, méghozzá a szlovák első osztályban hetedik kassaiak ellen.

Ha a magyar U17-válogatott játékosai meggyógyulnak az influenzaszerű betegségből, akkor pályára léphetnek a dán Silkeborg korosztályos együttese ellen. Ritkaság, hogy egy magyar klubcsapat Olaszországban játszhat edzőmeccset, de a Haladásnak most ez is összejön, első ellenfele a harmadosztályú Monza lesz, amelynek a közelmúltban Novothny Soma győztes gólt lőtt a bajnokságban.

FRISS: elmarad a Haladás és az olasz Monza – kedd délutánra tervezett – felkészülési mérkőzése, helyette este hatkor játszik az Itáliában tartózkodó szombathelyi csapat, de azt még nem tudni, ki ellen. A harmadosztályú ellenféllel szembeni találkozót a nagy havazás miatt kellett törölni – írja a klub honlapja. Később az is eldőlt, hogy este nyolctól a negyedosztályú Bareggio ellen játszik a Hali.

A keddi felkészülési mérkőzések:

ACD Bareggio (olasz) – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-5 (1-2)

Bareggio, 100 néző

Haladás: Branescu – Kretz, Czingráber, Fehér Z. (Gaál, a szünetben), Angyal – Nagy P., Jancsó, Petró, Mancini (Vieira, a szünetben) – Rácz, Török. Edző: Szentes Lázár

A Haladás gólszerzői: Mancini (9.), Petró (20.), Vieira (55.), Rácz (72.), Gaál (80.)

Tudósítás ide kattintva olvasható!

MTK – MFK Kosice (szlovák) 3-0 (3-0)

Törökország

MTK: Groppioni (Fadgyas, 84.) – Nagy T. (Talabér, 77.), Baki, Vukmir, Poór – Thiam, Pölöskei Zs., Kanta J. (Hajdú Á., a szünetben) – Bese, Csiki (Sergio, a szünetben), Hrepka (Schrammel, 70.). Edző: Garami József

Gólszerzők: Pölöskei Zs. (4.), Csiki (9.), Thiam (11.)

Békéscsaba 1912 Előre – Dinamo Moszkva U23 (orosz) 1-0 – a 82. percben félbeszakadt

Gólszerző: Szilágyi P.

Tudósítás ide kattintvaolvasható!

Lombard Pápa Termál FC – Sepsiszentgyörgy (román) 2-0 (1-0)

Lipót

Pápa: Szűcs L. – Zulevs, Csizmadia, Bogunovics, Frizoni – Santos, Juhász D., Pongrácz, Yannick – Popin, Seye. Cserék: Horváth G., Gál F., Jagodics B., Király B., Waltner, Eisenberger, Vankó, Bolla. Edző: Lengyel Ferenc

Gólszerzők: Popin, Eisenberger

Nyíregyháza Spartacus – Spartaks Jurmala (lett) 0-0

Törökország

Nyíregyháza: Ovszijenko – Rubus, Szokol (Bosnjak, 64.), Kovacsevics (Kosztics, a szünetben), Törtei (Hrabina, 74.) – Abdouraman, Zofcák (Ivanovs, a szünetben) – Pákolicz (Benkő, a szünetben), Koller, Dartsimelia (Pekár, 64.) – Seydi. Edző: Mátyus János

Tudósításide kattintva olvasható!

Soproni VSE-GYSEV – SK Senec (szlovák) 0-1 (0-0)

Sopron

SVSE: Heinrich – Fazakas (Maráczi, 60.), Sifter (Horváth A., 60.), Jovetic (Baranyai, a szünetben), Nagy Z. (Szabó L., a szünetben) – Pados, Deme, Kapacina (Szabó B., 60.), Eszlátyi – Horváth P. (Kovács Á., a szünetben), Zamostny. Edző: Supka Attila

16.30: Magyarország U17 – Silkeborg U17 (dán), elmaradt