Nemzetközi foci bajnokok ligája

Messi gólrekorder lett

Az argentin klasszis mesterhármas ért el, Luis Suárez pedig megszerezte első találatát a Barcelonában.

Lionel Messi lett a Bajnokok Ligája történetének legeredményesebb labdarúgója, ugyanis kedden a ciprusi APOEL vendégeként három góllal vette ki a részét a Barcelona 4-0-s sikeréből a csoportkör ötödik (utolsó előtti) fordulójában.

Az argentin játékos eddig a spanyol Raúllal 71 találattal holtversenyben állt az élen, de most már egyedüli csúcstartó 74 góllal. A már korábban továbbjutott katalán gárda színeiben először talált kapuba a klub nyári szerzeménye, az uruguayi Luis Suárez, aki nemrég tért vissza hosszú eltiltásából, melyet még a világbajnokságon kapott harapásáért.

Az ukrán Sahtar Donyeck után a játéknap második továbbjutója az angol Chelsea lett, amely a német Schalke 04 otthonában aratott ötgólos sikerével biztosította helyét a nyolcaddöntőben.

A Bayern München a huszadik percben emberhátrányba került, majd az értékesített büntetővel a vezetést is megszerezte a Manchester City, a németek aztán fordítottak, de végül remek hajrájának és a három gólig jutott argentin Sergio Agüerónak köszönhetően 3-2-re nyertek az angolok, akik sikerükkel életben tartották továbbjutási reményeiket.

A portugál Sporting és a szlovén Maribor mérkőzésének második félideje ötvenperces késéssel kezdődött a világítóberendezés meghibásodása miatt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E-csoport

Manchester City (angol) – Bayern München (német) 3-2 (1-2)

Gólszerzők: Agüero (22., 85., 91. – az elsőt tizenegyesből), illetve Xabi Alonso (40.), Lewandowski (45.)

Kiállítva: Benatia (20. Bayern München)

CSZKA Moszkva (orosz) – AS Roma (olasz) 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Berezuckij (93.), illetve Totti (43.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Manchester City 5 pont (7-8), 3. AS Roma 5 pont (8-12), 4. CSZKA Moszkva 5 pont (6-10)

F-csoport

APOEL (ciprusi) – FC Barcelona (spanyol) 0-4 (0-2)

Gólszerzők: Suárez (27.), Messi (38., 58., 87.)

Kiállítva: Amorin (84.), illetve Rafinha (70.)

Paris Saint-Germain (francia) – Ajax (holland) 3-1 (1-0)

Gólszerzők: Cavani (33., 83.), Ibrahimovic (79.), illetve Klaassen (67.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Paris Saint-Germain 13 pont, 2. (és továbbjutott) FC Barcelona 12 pont, 3. Ajax 2 pont, 4. APOEL 1 pont

G-csoport

Schalke 04 (német) – Chelsea FC (angol) 0-5 (0-3)

Gólszerzők: Terry (2.), Willian (29.), Kirchhoff (öngól 44.), Drogba (76.), Ramires (78.)

Sporting CP (portugál) – Maribor (szlovén) 3-1 (2-1)

Gólszerzők: Mane (10.), Nani (35.), Slimani (65.), illetve Jefferson (öngól 42.)

A csoport állása: 1. Chelsea 11 pont, 2. Sporting CP 7 pont, 3. Schalke 5 pont, 4. Maribor 3 pont

H-csoport

Sahtar Donyeck (ukrán) – Athletic Bilbao (spanyol) 0-1 (0-0)

Gólszerző: San Jose (68.)

BATE Boriszov (fehérorosz) – FC Porto (portugál) 0-3 (0-0)

Gólszerzők: Herrera (56.), Martinez (65.), Tello (89.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) FC Porto 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 8 pont, 3. Athletic Bilbao 4 pont, 4. BATE Boriszov 3 pont

A szerdai program

A-csoport

Atlético Madrid (spanyol) – Olimpiakosz (görög)

Malmö (svéd) – Juventus (olasz)

Az állás: 1. Atlético Madrid 9 pont, 2. Juventus 6 pont (5-4), 3. Olimpiakosz 6 pont (6-7), 4. Malmö 3 pont

B-csoport

Ludogorec (bolgár) – FC Liverpool (angol)

FC Basel (svájci) – Real Madrid (spanyol)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Real Madrid 12 pont, 2. Basel 6 pont, 3. Liverpool 3 pont (2-6), 4. Ludogorec 3 pont (3-8)

C-csoport

Zenit (orosz) – Benfica (portugál), 18 óra

Bayer Leverkusen (német) – AS Monaco (francia)

Az állás: 1. Bayer Leverkusen 9 pont, 2. Monaco 5 pont, 3. Zenit 4 pont (3-4), 4. Benfica 4 pont (2-5)

D-csoport

Anderlecht (belga) – Galatasaray (török)

Arsenal (angol) – Borussia Dortmund (német)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dortmund 12 pont, 2. Arsenal 7 pont, 3. Anderlecht 2 pont, 4. Galatasaray 1 pont

A mérkőzések 20:45-kor kezdődnek. A csoportok első és második helyezettjei jutnak a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerülnek az Európa Liga legjobb 32 csapata közé.