nb2

Kapushiba kellett a Vasas sikeréhez

Az élcsapatok közül a Gyirmót és a Békéscsaba is győzött az NB II 25. fordulójában.

Hét mérkőzést rendeztek szombat délután a másodosztály 25. fordulójában.

Szigetszentmiklós–Ajka

A negyvenedik percben Nagy Bálint váratlanul célba vette Horváth László kapuját és gyönyörű gólt lőtt a jobb felső sarokba (0-1). Az első félidő hosszabbításában elvégzett hazai szöglet után ugyan tisztáztak a védők, ám Póti középre lőtte a labdát, az érkező Szabó Bence pedig a hálóba továbbított (1-1) – írja az SzTK honlapja.

Szolnok–Kaposvár

A 37. percben Tóth Bence nagyszerű kiugratása után Vári Barnabás találta szemben magát Bozsóval, és nem is hibázza el a lehetőséget, higgadtan elgurította a labdát a kifutó kapus alatt (1-0). Az ötvenedik percben Mile távoli, nagy erejű szabadrúgása kipattant Bozsó kapusról, de a jól érkező Vári megszerezte csapata és önmaga második gólját (2-0).

A 65. percben egy felívelt kaposvári szabadrúgás után a frissen beállt Fejős Áron öt méterről fejelt a kapuba a kissé elmélázó szolnoki védők között (2-1). A 78. percben Tóth Bence megkapta második sárga lapját, miután megpróbált eljátszani egy tizenegyest, aztán a 85. percben egyenlővé vált a létszám, miután Petrók is megkapta második sárgáját.

Zalaegerszeg–Mezőkövesd

A negyvenedik percben nagy kavarodás közepette Daru Bence néhány méterről fejelt a vendégkapuba (1-0). Az 53. percben Kulcsár Kornél és Vittmann harcolt a labdáért, a hazai játékos a földön maradt, ezért a Kulcsár megkapta második sárga lapját, és kiállt a játékból. Két perc múlva Babati távoli szabadrúgása pattant be a keresztlécről, nagyot hibázott Kunsági (2-0).

A 61. percben Daru Bence 18 méterről ellőtt szabadrúgása Kunsági mellett a kapuba hullott (3-0). A 82. percben két hazai játékos előtt is megvolt a lehetőség a gólszerzésre, végül Murai az eldőlő Kunsági mellett egy méterről gurított a kapuba (4-0).

Soroksár–Vasas

A 31. percben góllá érett a vendégek fölénye: Czvitkovics Péter kapta a labdát a hazaiak tizenhatosánál, majd fordulás után mintegy 15 méterről kilőtte a kapu jobb felső sarkát (0-1). Hét perccel később Lovrencsics Balázs csapott le egy előrevágott labdára, majd Grúz és Hangya ügyetlenkedését kihasználva mintegy 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1). A kilencvenedik percben Czvitkovics emelte be a labdát a hazaiak kapuja elé, Holczer rosszul mozdult ki, kiejtette a labdát, Ádám Martin pedig besodorta a hálóba (1-2).

Siófok–Békéscsaba

Az első félidő gól nélkül telt, ám a szünet után Szilágyi Péter szemfüles találatával – közelről passzolta az üres kapuba a lecsorgó labdát – a vendégek szereztek vezetést. A 77. percben Király beadására Birtalan érkezett, és a kapuba fejelt (0-2).

Cegléd–Gyirmót

A 25. percben úgy tűnt, hogy a hazai védők felszabadítanak egy gyirmóti támadás során, amikor egy mögéjük bepasszolt labdát a leshatárról induló Beliczky Gergő elhúzott Tóth Zoltán mellett, és a kapuba passzolt (0-1). A 31. percben a jobb szélen vezettek akciót a vendégek, középre adták a labdát, ahol Madarász Márk egy elegáns, könnyed emeléssel vette be a másik oldalra elinduló Tóth kapuját (0-2).

A 68. percben a Somogyi által kivédett labdából kontrát indított a Gyirmót, Beliczky végül középre adott és Bobál Gergely középen a kapuba fejelt (0-3). Nem sokkal a középkezdés után Majoros Árpád kapott labdát a jobb szélen, középre indult, majd laposan, élesen elrúgta Somogyi mellett a labdát, ezzel megszerezte a Cegléd szépítőgólját (1-3). A 92. percben egy hazai szabadrúgás után három támadó is érkezett, végül Somogyival együtt Pesti Dávid sodorta át a labdát a gólvonalon (2-3).

Szeged-Grosics – Balmazújváros

A 29. percben Mészáros Márk szögletét Fitos csúsztatta a rövid sarok felé, a gólvonalon álló Ante Batarelo kézzel hárított, a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott, és kiállított a Balmazújváros légiósát. Germán Tamás biztos lábbal értékesítette a büntetőt (1-0). A 62. percben a lesre játszó balmazújvárosi védők között Germán Tamás lépett ki a jobb oldalon, az ötös vonaláig vezette a labdát, majd visszagurított, az érkező csereember, Hegedűs Edvin pedig a hálóba lőtt (2-0).

A 81. percben Szabó Péter beadása pontosan szállt középre, Germán Tamás nagyszerű ütemben kísérte az akciót középen, és ügyesen fejelt a hálóba (3-0). A 88. percben többen is elterültek a szegedi tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt adott a vendégeknek, a csapatkapitány, Virág Tibor pedig szépített (3-1) – tudósított a szegedma.hu.

Gyűjtőcikkünk az onlajnok.com tudósításai alapján készült!

NB II, 25. forduló

Szolnoki MÁV FC – Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (1-0)

Szolnok, 300 néző. Játékvezető: Zierkelbach

Szolnok: Pokorni – Vári, Mile (Racskó, 71.), Papucsek, Kállai (Galambos, 77.) – Kenderes – Lengyel B., Tóth B., Nagy I. (Zsdrál, 93.), Rokszin – B. Tóth. Edző: Kis Károly

Kaposvár: Bozsó – Kovács O., Olasz (Fejős, 62.), Petrók, Kiss M. (Király V., 67.) – Lakatos, Faggyas, Hadaró, Nagy K. (Házi, 91.), Albert Á. – Rajczi. Edző: Prukner László

Gólszerzők: Vári (37., 50.), illetve Fejős (65.)

Kiállítva: Tóth B. (78.), illetve Petrók (85.)

Zalaegerszegi TE FC – Mezőkövesd-Zsóry 4-0 (1-0)

Zalaegerszeg, 800 néző. Játékvezető: Berger

ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi – Kovács G. (Murai, 62.), Vittman (Városi, 66.), Szakály A., Babati – Daru, Délczeg (Bíró, 31.). Edző: Lendvai Miklós

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Dvorschák, Tajthy (Balajti, 60.), Hegedűs Cs. – Szeles (Gengeliczki, 89.), Hegedűs D., Takács P., Kulcsár K. – Molnár G., Bajzát (Máté J., a szünetben). Edző: Lucsánszky Tamás

Gólszerzők: Daru (40., 61.), Babati (55.), Murai (82.)

Kiállítva: Kulcsár K. (53.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – FC Ajka 1-1 (1-1)

Szigetszentmiklós, játékvezető: Kovács J. Z.

SzTK: Horváth L. – Sós M., Póti, Barna Zs., Mészáros L. – Osváth (Benkő, 79.), Puskás, Vágó L., Kállai (Domokos, 63.) – Szabó B. (Sipos B., a szünetben), Kollega. Edző: Horváth Ferenc

Ajka: Jánosa – Besztercei, Asztalos, Császár, Zámbó – Csordás, Köles, Nagy B. (Lattenstein, 73.), Szabó Zs. (Pál D., 75.) – Major (Csordás S., 90.), Sowunmi. Edző: Jákli Péter

Gólszerzők: Szabó B. (45+1.), illetve Nagy B. (41.)

Kiállítva: Barna Zs. (88.)

BFC Siófok – Békéscsaba 1912 Előre 0-2 (0-0)

Siófok, játékvezető: Gyarmati II T.

Siófok: Tajti – Fülöp N., Csató M., Mogyorósi, Nagy J. – Peszmeg (Molnár M., 72.), Ivancsics, Horváth A. – Illés Gy. (Papp M., a szünetben), Andorka (Futó, 78.), Gárdos. Edző: Soós Imre

Békéscsaba: Murisits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. (Fehér Zs., 29.) – Borbély, Tölgyesi (Berki, 60.), Spitzmüller, Király P. – Szilágyi, Vólent (Birtalan, 62.). Edző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Szilágyi (51.), Birtalan (77.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-1 (1-0)

Gyula, játékvezető: Takács T.
Szeged-Grosics: Szántai – Hegedűs M. (Hegedűs E., 61.), Mészáros M., Germán, Szabó N. – Berde, Markovics (Oláh L., 73.), Fitos, Farkas M. – Zelenyánszki, Polareczki (Veszelinov, 55.). Edző: Nyilas Elek

Balmazújváros: Radosevics – Németh Á., Papp F., Bokros, Tóth L. (Vachtler, 20.), Virág – Batizi-Pócsi, Batarelo, Pintér N. (Csonka, 73.), Popovics, Sigér. Edző: Feczkó Tamás

Gólszerzők: Germán (30., 81. – az elsőt tizenegyesből), Hegedűs E. (62.), illetve Virág (tizenegyesből 89.)

Kiállítva: Batarelo (29.)

Soroksár SC – Vasas FC 1-2 (1-1)

Haraszti út, játékvezető: Takács J.

Soroksár: Holczer – Simita, Farkas A., Pandur, Tóbiás (Kovács D., 64.) – Huszák T., Sándor I. – Pál A., Hodgyai (Kincses, a szünetben), Gohér – Lovrencsics B. (Lannert, 78.). Edző: Lisztes Krisztián

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Hangya – Vida, Czvitkovics, Berecz – Remili (Ádám M., 34.), Ferenczi (Kenesei, 65.), Lázok (Tamás L., 91.). Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Lovrencsics B. (38.), illetve Czvitkovics (31.), Ádám M. (90.)

Ceglédi VSE – Gyirmót FC 2-3 (0-2)

Cegléd, játékvezető: Botló

CVSE: Tóth Z. – Urbán P., Albert I., Makrai, Farkas I. (Kovács D., 33.) – Koós (Markó, 72.), Dóczi, Majoros, Koncz, Pesti – Balog M. (Laczkó, 84.). Edző: Szabó István

Gyirmót: Somogyi – Nagy S. (Bohner, 63.), Balog Z., Lázár P., Fejes J. – Kiss M., Madarász – Gyurján B. (Cseri, 91.), Magasföldi (Csemer, 81.), Beliczky – Bobál G. Edző: Sisa Tibor

Gólszerzők: Majoros (70.), Pesti (92.), illetve Beliczky (25.), Madarász (31.), Bobál G. (68.)