nb2

NB II: fölényesen nyert a Vasas

A Mezőkövesd és a Siófok is győzött, a Kaposvár viszont kikapott a másodosztály 22. fordulójában.

Hamisítatlan kiesési rangadóval kezdődött a másodosztály 22. fordulójának szombati játéknapja, hiszen a 14. helyen álló Ajka a vele azonos pontszámmal rendelkező Kaposvárt fogadta.

Ajka–Kaposvár

Veszélyes helyzetekkel és egy gyors hazai góllal kezdődött a találkozó: Major lövését Somodi kiütötte, érkezett Németh László, és a kipattanót középről, 14 méterről a hálóba küldte (1-0). Nem sokat késett a válasz: Hadaró beadását Faggyas Milán helyezte Jánosa kapujába (1-1). A szünet előtt Rajczi Péter fejelt a kapuba egy szöglet után (1-2).

Az 57. percben Németh László passza után Major Norbert szépen tekert a hálóba (2-2). A hajrában Lakatos állította meg szabálytalanul Majort, amiért megkapta második sárgáját, így villant a piros is. A kilencvenedik percben Major lapos szögletére a berobbanó Császár Attila érkezett jól és tíz méterről a jobb alsóba lőtt Somodi mellett (3-2) – tudósított a veol.hu.

Vasas–Szolnok

A listavezető pozíciót kedden, Békéscsabán elvesztő Vasas a feljutásra szintén esélyes Szolnokot fogadta. A 11. percben egy szöglet után Vári Barnabás buktatta Remilit, ezért a játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett magabiztosan értékesített (1-0). Ettől lendületbe jöttek a hazaiak, akik több lehetőséget is kihasználatlanul hagytak, de a 31. percben Lázok passza után Czvitkovics kilőtte a szolnoki kapu jobb oldalát (2-0). Az 59. percben Mile bedobása után Kenderes mintegy 17 méterről, nagy erővel lőtt a kapu közepébe (2-1).

Két perccel később Papucsek Barna megkapta második sárga lapját, ezért tíz főre fogyatkozott a vendégcsapat. Ezután futószalagon jöttek az angyalföldi helyzetek, és a 69. percben megszületett a harmadik góljuk is: Kenesei sarokrúgásánál Debreceni András emelkedett a legmagasabbra, és hét méterről a kapu közepébe fejelt (3-1). A 83. percben Czvitkovics pörgette középre a labdát, ami Ádám Martin előbb a kapusba fejelt, majd a kipattanót hat méterről a hálóba gurította (4-1) – írja az onlajnok.com.

Mezőkövesd – Szeged-Grosics

A Szeged-Grosics mezőkövesdi vendégjátékának pikantériája az volt, hogy a hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet ifj. Nyilas Elek, aki a vendégek edzőjének a fia. A 22. percben óriási szegedi helyzet maradt ki: Fitos beadására Germán érkezett, lövését azonban Kunsági nagy bravúrral védte. Ezután is több lehetőség adódott a vendégek előtt, a negyvenedik percben mégis a házigazdák szereztek vezetést: Takács Péter egy távoli lövéssel próbálkozott, a labda a keresztlécről pattant a gólvonal mögé (1-0). A meccs hajrájában mezőnyfölényben voltak a vendégek, hajtottak az egyenlítésért, mégis gólt kaptak: egy remek indítás után a középre tett labdát Tajthy a kiszaladó, majd vetődő Szántai mellett a kapuba gurította (2-0) – írja az onlajnok.com.

Zalaegerszeg–Siófok

Annak ellenére, hogy nagyon nehéz helyzetben vannak a siófokiak, ők sem feledkeztek meg az ünnepi hétvégéről, és a házigazda zalaegerszegiekkel karöltve a kezdés előtt csokoládétojással köszöntötték a közönség tagjait.

Az első félidőben szinte csak a vendégek voltak a pályán. Már az ötödik percben vezetést szerezhettek volna, ám ekkor Andorka nagy helyzeténél Szappanos még védeni tudott. A 13. percben azonban már a hazai kapuban táncolt a labda: Ivancsics szögletét Mogyorósi az öt és felesőről a hálóba fejelte (1-0). Lendületesebben és kombinatívabban játszottak a vendégek, a 28. percben pedig kettőre növelték előnyüket: Gárdos szerzett labdát a saját térfelén, óriási lendülettel indult meg, úgy kerülte meg a csereként beállt Farkas Norbertet, hogy még a partjelzőt is kikerülte, betört a tizenhatoson belülre, Szappanos beadásra várva egyet lépett, a siófoki játékos pedig a kapus helyére gurította a labdát (0-2). A ZTE első lehetőségére a 42. percig kellett várni, ekkor Simonfalvi beadását a szintén csereként beküldött Babati fejelte hat méterről a kapu fölé/mellé. A csapatok a zalai közönség tüntető fütyülése és kiabálása közepette vonultak az öltözőbe.

Hiába maradt bent nagyon sokáig az öltözőben az egerszegi csapat, a második játékrész is úgy alakult, ahogy a vendégek szerették volna. Lezárták a széleket, és amikor tudták, hosszú másodpercekig tartották a labdát, ezért tulajdonképpen nem is volt lehetőségük a zalaiaknak. Aztán a siófoki házi gólkirály, Daru Bence beállt a hazaiakhoz, kétszer is helyzetbe került, de mindkettőt elrontotta. A 69. percben dőlt el a találkozó, akkor Szakály Attila megkapta második sárga lapját, vagyis tíz emberre fogyatkoztak a hazaiak. A 94. percben kialakult a végeredmény: egy siófoki kontra végén Andorka remek passzát Nagy Tamás zseniálisan átlépte, az érkező Peszmeg pedig 11 méterről a hálóba bombázott (0-3). A vendégeket elkísérő 12 fős szurkolótábor félmeztelenre vetkőzve éltette kedvenc csapatát, és egy biztos: rajtuk nem múlik, hogy a siófoki futball tovább él-e – tudósított a helyszínről munkatársunk, Unger Richárd.

NB II, 22. forduló

Zalaegerszegi TE FC – BFC Siófok 0-3 (0-2)

Zalaegerszeg, 1400 néző. Játékvezető: Böcskei

ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor (Farkas N., 27.) – Bailo, Szakály A., Bedi, Murai (Daru, 58.) – Horváth P. (Babati, 38.), Délczeg. Edző: Lendvai Miklós

Siófok: Tajti – Mogyorósi, Nagy J., Polényi, Csató M. – Peszmeg, Gárdos (Molnár M., 72.), Horváth A., Papp M. (Nagy T., 82.) – Ivancsics (Hanzl, 90.), Andorka. Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Mogyorósi (13.), Gárdos (28.), Peszmeg (93.)

Kiállítva: Szakály A. (69.)

FC Ajka – Kaposvári Rákóczi 3-2 (1-2)

Ajka, játékvezető: Kiss N.

Ajka: Jánosa – Nagy B., Asztalos, Császár, Zámbó – Köles, Csordás, Németh L. (Lattenstein, 89.), Kalász (Zsirai, 56.) – Sowunmi, Major. Edző: Jákli Péter

Kaposvár: Somodi – Hampuk, Petrók, Albert Á. – Kiss M. (Házi, 60.), Kovács O., Király V. (Vermes, 71.), Lakatos, Hadaró – Rajczi, Faggyas (Fejős, 74.). Edző: Prukner László

Gólszerzők: Németh L. (3.), Major (57.), Császár (90.), illetve Faggyas (9.), Rajczi (44.)

Kiállítva: Lakatos (87.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-0 (1-0)

Mezőkövesd, 1500 néző. Játékvezető: Berke

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Szeles, Nánási, Hegedűs Cs. – Takács P., Nyilas, Kulcsár K. (Tajthy, 69.), Balajti (Medgyes, 71.) – Molnár G. (Baracskai, 78.), Máté J. Edző: Lucsánszky Tamás

Szeged-Grosics: Szántai – Farkas M., Markovics, Tóth G., Mészáros M. – Szabó P., Berde (Zelenyánszki, 75.), Máté P., Fitos (Polareczki, 78.) – Hegedűs M. (Manga, 64.), Germán. Edző: Nyilas Elek

Gólszerzők: Takács P. (40.), Tajthy (88.)

Vasas FC – Szolnoki MÁV FC 4-1 (2-0)

Illovszky-stadion, 800 néző. Játékvezető: Szilasi

Vasas: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Lázok (Vass P., 82.), Czvitkovics (Murka, 86.), Berecz – Vida, Kenesei (Ádám M., 78.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Szolnok: Pokorni – Vári (Galambos, 28.), Zsdrál (Racskó, 42.), Papucsek, Fritz – Kenderes, Mile – Zsolnai, Zvara (Mundi, 78.), Rokszin – Tóth B. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Remili (tizenegyesből 12.), Czvitkovics (31.), Debreceni (69.), Ádám M. (83.), illetve Kenderes (59.)

Kiállítva: Papucsek (61.)